Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
«Марс, ми йдемо»: прототип ракети Starship розбився при посадці, Маск все одно у захваті

«Марс, ми йдемо»: прототип ракети Starship розбився при посадці, Маск все одно у захваті

Прототип ракети піднявся на висоту близько 12 192 м. Випробування були успішними до останнього моменту, коли ракета Starship вибухнула при ударі під час спроби приземлитися

«Марс, ми йдемо»: прототип ракети Starship розбився при посадці, Маск все одно у захваті
фото twitter.com/elonmusk

Американська приватна аерокосмічна компанія Ілона Маска SpaceX запустила прототип ракети Starship SN8 в політ на висоту близько 40 000 футів (12 192 м). Як повідомляє CNBC, випробування відбувалось успішно до останнього моменту, однак під час посадки корабель нерівно опустився на асфальтований майданчик, після чого вибухнув.

Політ загалом тривав близько семи хвилин. Оскільки це був тестовий зразок, у прототипу не було екіпажу на борту, і SpaceX попередньо очистила стартовий майданчик від людей за кілька годин до запуску.

SpaceX розробляє Starship з метою запуску вантажів і до 100 осіб одночасно в місії на Місяць і Марс.

Попри невдалий фініш, Маск поділився своїм ентузіазмом щодо загальних результатів польоту.

«Успішний набір висоти, перемикання на верхні баки і точне управління закрилками до точки приземлення!» – написав він у Twitter.

«Ми отримали всі необхідні дані. SN8 молодцем! Вітаю команду SpaceX!» – також зазначив Маск, додавши, що його задовольнило навіть якби Starship просто досяг апогею. – Марс, ми йдемо!».

Перед запуском SpaceX попередила в заяві на своєму вебсайті, що навіть аварія або вибух не обов'язково стануть провалом для цього польоту.

«Успіх вимірюється не виконанням конкретних завдань, а скоріше тим, скільки ми можемо дізнатися, що дасть інформацію і підвищить ймовірність успіху в майбутньому, оскільки SpaceX швидко просувається із розробкою Starship», – заявили в компанії.

На сьогодні SpaceX побудувала 10 прототипів Starship, при цьому компанія заявила, що Starship SN9 вже майже готовий до запуску.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті