Сенат США схвалив оборонний бюджет з санкціями проти «Північного потоку – 2» і допомогою Україні

Сенат США схвалив оборонний бюджет з санкціями проти «Північного потоку – 2» і допомогою Україні

Кількості голосів вистачить для подолання вето, яке погрожує накласти Трамп

Сенат США схвалив оборонний бюджет з санкціями проти «Північного потоку – 2» і допомогою Україні
фото pixabay.com

Сенат США схвалив проєкт оборонного бюджету на 2021 фінансовий рік, який стартував 1 жовтня. Його обсяг становить понад $740 млрд. «За» проголосували 84 члени Сенату.

Військовий бюджет, зокрема, передбачає розширення санкцій проти «Північного потоку – 2». 

Під обмеження потраплять компанії, які сприяють «продажу, оренді або наданню трубоукладальних суден для будівництва» газопроводів, а також фірми, що надають послуги, кошти для модернізації або встановлення обладнання на суднах для укладання газопроводу, пише Коммерсант.

Раніше Палата представників Конгресу США схвалила надання Україні військової допомоги в розмірі $250 млн у рамках військового бюджету США. Ця допомога надається в рамках ініціативи сприяння у сфері безпеки, які підуть на підтримку і допомогу Збройним силам України.

Також, зокрема, передбачаються санкції проти Туреччини за купівлю російських зенітних ракетних комплексів С-400.

Президент США Дональд Трамп раніше пригрозив накласти вето на проєкт оборонного бюджету, оскільки він не містить положення про скасування ст. 230 закону «Про дотримання пристойності в засобах комунікації» – правової норми, яка дозволяє соціальним мережам на свій розсуд видаляти дані, які вони вважають неприпустимими, образливими і екстремістськими, і не нести за це відповідальності.

Оскільки в Палаті представників законопроєкт раніше підтримало понад дві третини, цього вистачить для подолання вето.

Тим часом оператор «Північного потоку – 2» підтвердив відновлення будівництва газопроводу – Росія намагається добудувати решту 160 км труби власними силами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло