Танкери з Росії в обхід американських санкцій перевозили венесуельську нафту – РБК

Танкери з Росії в обхід американських санкцій перевозили венесуельську нафту – РБК

Компанії-власники танкерів реєструвалися як торговці макаронами

Танкери з Росії в обхід американських санкцій перевозили венесуельську нафту – РБК
фото pixabay.com

Російські приватні структури могли брати участь в транспортуванні нафти з Венесуели в обхід американських санкцій, введених проти режиму венесуельського президента Ніколаса Мадуро і державної нафтокомпанії PDVSA, про це повідомляє РБК.

Вперше про те, що венесуельську нафту возять танкери з «російським слідом», в основному в Китай, написав Reuters 10 листопада. За даними агентства, один із танкерів, які перевозили нафту з Венесуели в цьому році, зафрахтований компанією Wanneng Munay. Її сайт зареєстрований в червні московською фірмою – ТОВ «Про Джі Ікс Трейдинг», випливає з інформації сервісу Whois.

27 листопада Reuters повідомив, що танкер Kyoto (ходить під прапором Панами), зафрахтований Wanneng Munay, на початку листопада вивантажив партію венесуельської нафти в Китаї.

«Про Джі Ікс Трейдинг» зареєструвала в Росії в цьому році нових покупців сировини з Венесуели, які придбали більше половини венесуельського експорту нафти в листопаді: Xiamen Logistic Grass, Olympia Stly Trading, Zaguhan & Co, Karaznbas, Kalinin Business International і Poseidon GDL Solutions.

Існують російські сайти цих юросіб, зареєстровані анонімною «приватною особою». Контакти не вказані, а на сайті Xiamen Logistic Grass фігурують «крупи і макаронні вироби».

Керівником «Про Джі Ікс Трейдинг» в ЕГРЮЛ зазначений Сергій Басов, основним власником – дубайська Marlybone Trading, інформації про її бенефіціарів немає. Басов є керівником або засновником ще п'яти московських компаній, зареєстрованих за тією ж адресою, що і «Про Джі Ікс Трейдинг», пише РБК.

Крім того, нафтоналивний танкер «Сієрра», зареєстрований в Російському міжнародному реєстрі суден, двічі цього року возив нафту з Венесуели, повідомив РБК співзасновник американської компанії TankerTrackers (яка відстежує рух нафтотанкерів по всьому світу) Самір Мадані. «Сієрра» таємно завантажувала нафту в порту Хосе з головним експортним нафтотерміналом країни в червні і в жовтні 2020 року.

З середини 2020 судном володіє і управляє мікропідприємство ТОВ «Рустанкер» (Новоросійськ), випливає з реєстру малого і середнього бізнесу ФНС. Його власником вказана офшорна компанія Makandi Marine Inc. з Маршаллових островів, де діє вкрай вигідний режим для бізнесу, відзначає РБК.

Як повідомляє видання з посиланням на TankerTrackers, нафта з Венесуели восени забирав танкер «Павіноспіріт» владивостокського ТОВ «Павін-Танкер». РБК в вересні також писав про супертанкер «Максим Горький», який змінив реєстрацію з Венесуели на Росію.

Президент США Дональд Трамп, який визнав лідером Венесуели опозиційного політика Хуана Гуайдо, в 2018-2020 роках посилив санкції проти Венесуели, заблокувавши активи держкомпанії PDVSA та ізолювавши від доларової системи весь уряд Венесуели.

Нагадаємо, ЗМІ повідомили, що адміністрація Байдена може переглянути введені при Трампі санкції.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло