ВР ухвалила зміни до Бюджетного кодексу

ВР ухвалила зміни до Бюджетного кодексу

Очікується, що реалізація цього документа, зокрема, врегулює бюджетні відносини з урахуванням адміністративно-територіальної реформи

ВР ухвалила зміни до Бюджетного кодексу
Ілюстративне зображення
фото: Уніан

Верховна Рада (ВР) ухвалила зміни до Бюджетного кодексу. За відповідний законопроєкт №4100-д «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» у цілому проголосували 311 народних депутатів. Про це повідомляється на сайті. 

Згідно з пояснювальною запискою, документом передбачаються зміни до Бюджетного кодексу України, пов’язані із необхідністю врегулювання правових засад функціонування бюджетної системи України, міжбюджетних відносин, створення належної ресурсної бази для здійснення повноважень органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі.

Також до Бюджетного кодексу вносяться зміни, пов'язані із запровадженням інструменту надання державних гарантій на портфельній основі, для підтримки малого та середнього бізнесу шляхом гарантування державою часткового виконання зобов’язань, що не перевищує 80% загальної суми таких боргових зобов’язань за портфелем кредитів тощо.

Очікується, що реалізація цього документа, зокрема, врегулює бюджетні відносини з урахуванням адміністративно-територіальної реформи, забезпечить зменшення очікуваного пікового навантаження на державний бюджет, забезпечить надання підтримки державою малому бізнесу, врегулює залучення коштів ЄКР для покриття тимчасових касових розривів загального фонду державного бюджету.

Нагадаємо: депутати прийняли закон про відновлення повноважень НАЗК.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті