Суд за клопотанням поліції ухвалив вилучити у НАБУ експертизу Мін'юсту у справі ПриватБанку – Ситник

Суд за клопотанням поліції ухвалив вилучити у НАБУ експертизу Мін'юсту у справі ПриватБанку – Ситник

Ситник зазначив, що у НАБУ немає своїх експертних установ, і установа завжди залежить від інших

Суд за клопотанням поліції ухвалив вилучити у НАБУ експертизу Мін'юсту у справі ПриватБанку – Ситник
фото: nabu.gov.ua

Солом'янський суд столиці за клопотанням слідчого Солом'янського управління поліції ухвалив вилучити у Національного антикорупційного бюро (НАБУ) експертизу Мін'юсту, на підставі якої можуть бути висунуті підозри у справі про шахрайство і виведення коштів з Приватбанку. Про це заявив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв'ю ZN.UA.

За словами Ситника, велика частина можливих схем з виведення грошей з Приватбанку відбувалася в приватному банку і це були гроші вкладників, тому спочатку прямий підслідності НАБУ в цій справі не було.

За словами Ситника, після того, як генпрокурор Рябошапка проаналізував ступінь впливу колишніх бенефіціарів Приватбанку на інші правоохоронні органи, що розслідують справи «Привату», було прийнято рішення зібрати всі епізоди воєдино і віддати в НАБУ.

«Що й зробили. І я переконаний, що саме цей крок ексгенпрокурора став причиною його звільнення. Хто ставив питання Рябошапки в парламенті? Депутати, які прямо пов'язані з Коломойським. Тут, до речі, очевидне питання неспроможності гарантій, які отримує генпрокурор від держави. Посилати його у відставку 226 голосами – надто просте завдання для такого складу парламенту, як цей. До речі, антикорупційний прокурор має більше гарантій, ніж генеральний прокурор. Хоч як це парадоксально», – вважає директор НАБУ.

Ситник зазначив, що у НАБУ немає своїх експертних установ, і установа завжди залежить від інших, насамперед державних структур.
«А вони, як відомо, підпорядковуються іншим правоохоронним органам та іншим органам влади. Тому завжди є ризик як підкупу експерта, так і прямої команди зробити неправдивий висновок», – визнав директор НАБУ.

За його словами, на сьогодні є напрацьовані рішення, які вимагають узгодження прокурора.

«Зараз в цій справі однозначно грає свою роль відсутність керівника САП. Але я думаю, що найближчим часом ми зрозуміємо, в який бік повернеться справа і чи є у Генпрокуратури воля рухати його в рамках закону», – резюмував він.

Нагадаємо: генеральна прокурорка Ірина Венедіктова увійшла до складу груп прокурорів у трьох основних провадженнях щодо групи «Приват».

У листопаді 2019 року генпрокурор Руслан Рябошапка передав у НАБУ справу про виведення багатомільярдних коштів з Приватбанку до його націоналізації. Йдеться про розслідування того, як керівництво банку за змовою з колишніми власниками Ігорем Коломойським та Геннадієм Боголюбовим завдали державі шкоди на 116,8 млрд грн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті