Рада ухвалила доопрацьований закон про е-комунікації

Рада ухвалила доопрацьований закон про е-комунікації

З пропозиціями Зеленського

Рада ухвалила доопрацьований закон про е-комунікації
фото: Уніан

Верховна Рада (ВР) ухвалила в цілому доопрацьований закон №3014 «Про електронні комунікації» з пропозиціями Президента. Рішення підтримали 228 народних депутатів. Про це повідомляється на сайті ВР. 

Законом установлено процедуру подання документів до регулятора в електронному вигляді; удосконалено нагляд у сфері електронних комунікацій з метою запобігання правопорушенням та зниження потенційно можливого тиску і кількості перевірок.

Крім цього визначено засади попереднього регулювання, а також перелік регуляторних зобов’язань, які можуть накладатись на постачальників електронних комунікаційних мереж/послуг з істотною ринковою перевагою на ринку певних електронних комунікаційних послуг, та повноваження регуляторного органу щодо їх накладання.

Також акцентується на доступі до інфраструктури та спільному використанні інфраструктури, що суттєво знизить витрати на розгортання мереж. Окрім того, встановлено універсальну послугу, яка забезпечує доступність, включаючи й цінову доступність, до інтернету та голосового зв’язку.

Крім цього, документ визначає вимоги до структури власності юридичних осіб – постачальників електронних комунікаційних мереж. Так, у структурі власності на усіх рівнях ланцюга володіння корпоративними правами не має бути:

  • юридичних осіб та ФОПів, зареєстрованих в офшорних зонах, перелік яких затверджений Кабінетом Міністрів, а також осіб без громадянства;
  • фізичних і юридичних осіб, які є резидентами країни, визнаної Верховною Радою України державою-агресором або державою-окупантом, а також юридичних осіб, учасниками (акціонерами) яких є такі юридичні або фізичні особи;
  • політичних партій, профспілкових, релігійних організацій та юридичних осіб, які вони заснували;
  • громадян, які відбувають покарання у в’язниці або визнані судом недієздатними.

Також кінцевими бенефіціарними власниками юридичних осіб – постачальників електронних комунікаційних мереж та/або послуг, які здійснюють діяльність з надання послуг з технічного обслуговування й експлуатації багатоканальних цифрових мереж ефірного теле- та радіомовлення із загальнонаціональним покриттям, можуть бути виключно громадяни України.

Згідно з ухваленим законом, постачальники електронних комунікаційних послуг повинні забезпечувати та нести відповідальність за збереження даних користувачів, отриманих при укладенні договору та при наданні електронних комунікаційних послуг. А також змісту інформації, що передається та/або отримується кінцевим користувачем; обсягу, змісту, маршрутів передачі інформації (даних), в тому числі даних, що обробляються з метою передачі інформації в електронних комунікаційних мережах або оплати електронних комунікаційних послуг; даних про місцезнаходження, до яких відносяться будь-які дані, що обробляються постачальником електронних комунікаційних послуг при наданні послуг електронних комунікацій, в тому числі щодо розташування термінального обладнання.

Водночас ця вимога не поширюється на випадок передачі даних про місцезнаходження абонента, що здійснює виклик до служби екстреної допомоги за номером 112.

Інформація про електронні комунікаційні послуги, отримані кінцевим користувачем, може надаватися за наявності його попередньої згоди, вираженої у письмовій чи будь-якій іншій формі, що дає змогу зробити висновок про факт надання такої згоди або у порядку та відповідно до вимог Конституції та законів України.

Раніше Mind розповідав, чи отримають силовики прямий доступ до смартфонів і комп’ютерів, а також коли оператори почали встановлювати обладнання для оперативно-розшукових заходів і до чого тут ванна з водою.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло