Країни ЄС одночасно розпочнуть вакцинацію проти COVID-19

Країни ЄС одночасно розпочнуть вакцинацію проти COVID-19

Як очікується, регулятор схвалить вакцину від Pfizer-BioNTech 21 грудня, Єврокомісія – 25 грудня

Країни ЄС одночасно розпочнуть вакцинацію проти COVID-19
фото: foter.com

27 країн-членів ЄС мають намір почати вакцинацію проти COVID-19 «в той самий день» в знак єдності. Про це заявила глава Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн, передає AFP.

«Щоб завершити пандемію, нам потрібно буде вакцинувати до 70% населення. Це величезне завдання… Так що давайте розпочнемо вакцинацію якомога швидше, усі 27 країн в один і той самий день», – сказала вона депутатам Європарламенту.

Під тиском Німеччини Європейське агентство з лікарських засобів напередодні оголосило, що прийме рішення щодо вакцин Pfizer-BioNTech 21 грудня, на тиждень раніше, ніж планувалося спочатку.

Після вивчення думки регулюючого органу та консультацій з країнами-членами, на що піде кілька днів, ЕК зможе дати свій умовний дозвіл на препарат на Різдво.

«Ми вже закупили більше доз вакцини, ніж необхідно всім в Європі, за контрактами з різними лабораторіями, щоб забезпечити «диверсифікований портфель» вакцин», – нагадала фон дер Ляєн та закликала «скоординовано приступити до викорінення цього жахливого вірусу».

Вчора Італія, Німеччина, Іспанія, Бельгія, Нідерланди, Люксембург і Швейцарія оголосили, що вони будуть координувати початок своїх кампаній з імунізації.

Як повідомлялось, 8 грудня Національна служба охорони здоров'я Великобританії запустила те, що вона назвала найбільшою кампанією імунізації у своїй історії, почавши вакцинацію проти COVID-19 по всій країні.

Нагадаємо: 14 грудня, в Нью-Йорку було зроблено перше в США щеплення вакциною від Pfizer-BioNTech, яке дало початок масовій вакцинації населення проти COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті