Євросоюз продовжив дію санкцій проти Росії за агресію в Україні

Євросоюз продовжив дію санкцій проти Росії за агресію в Україні

Санкції забороняють надання фінансової підтримки і посередницьких послуг російським банкам і підприємствам

Євросоюз продовжив дію санкцій проти Росії за агресію в Україні
фото DR

Євросоюз продовжив до 31 липня 2021 року дію обмежувальних заходів щодо деяких секторів російської економіки, введених в 2014 році у відповідь на дії Москви щодо дестабілізації ситуації в Україні, передає Голос Америки.

Як наголошується в поширеному в четвер прес-релізі Ради ЄС, рішення «було прийнято, виходячи з зробленої на засіданні Європейської Ради 10-11 грудня 2020 року оцінки ситуації з виконанням Мінських угод, реалізація яких спочатку передбачалася до 31 грудня 2015 року».

«Оскільки Мінські угоди не виконані повністю Росією, лідери країн ЄС одностайно ухвалили політичне рішення продовжити дію економічних санкцій щодо Росії», – йдеться в документі.

У ньому уточнюється, що «санкції обмежують доступ до первинного та вторинного ринків капіталу ЄС для конкретних російських банків і компаній, а також забороняють надання фінансової підтримки і посередницьких послуг російським фінансовим установам».

Заходи також забороняють прямий і непрямий імпорт, експорт і передачу будь-якої продукції військового призначення і вводять заборону на товари подвійного призначення, які можуть використовуватися для військових потреб або військовими кінцевими користувачами в Росії.

«Санкції обмежують доступ Росії до окремих технологій, що мають стратегічне значення і можуть використовуватися в російському енергетичному секторі, зокрема для видобутку і розвідки нафти», – наголошується в прес-релізі Ради ЄС.

У документі підкреслюється, що «крім економічних санкцій, ЄС ввів і інші заходи у відповідь на незаконну анексію Криму і міста Севастополя та навмисну дестабілізацію ситуації в Україні».

У прес-релізі пояснюється, що ці заходи «включають... заморожування активів і заборону на поїздки», а також «конкретні обмеження економічних відносин з Кримом і Севастополем».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло