Захворіло у світі
115,618,088
Померло у світі
2,569,422
Вилікувалось у світі
65,383,259
Захворіло в Україні
1,384,917
Померло в Україні
26,763
Вилікувалось в Україні
1,191,022
У 2021 році 2,4 млрд гривень з держбюджету підуть на розвиток регіональних аеропортів, - Владислав Криклій

У 2021 році 2,4 млрд гривень з держбюджету підуть на розвиток регіональних аеропортів, - Владислав Криклій

Гроші будуть спрямовані на будівництво нового аеродрому в Дніпрі, і на аеропорти у Рівному, Херсоні, Вінниці та на Закарпатті

У 2021 році 2,4 млрд гривень з держбюджету підуть на розвиток регіональних аеропортів, - Владислав Криклій

У держбюджеті України на 2021 рік передбачено 2,4 млрд гривень на розвиток регіональних аеропортів. Про це повідомляється на сайті Міністерства інфраструктури.

«Схвалений бюджет на 2021 рік дозволить нам продовжити модернізацію регіональних аеропортів у наступному році. З 2,4 млрд грн загальних коштів 1,4 млрд грн буде спрямовано на будівництво нового аеродрому в Дніпрі, 1 млрд грн – на аеропорти у Рівному, Херсоні та Вінниці. Крім цього, ще 30 млн грн виділено на проєктування нового летовища на Закарпатті», – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

У 2021 році 2,4 млрд гривень з держбюджету підуть на розвиток регіональних аеропортів, – Владислав Криклій

Наразі у Дніпрі завершується етап підготовчих робіт вартістю 12 млн гривень. На території, де буде нова злітно-посадкова смуга, виконано геодезичні вишукування, розроблено траншеї під електромережі та спецзв’язок, прокладено комунікації. Також до кінця року буде завершено процедуру оцінки впливу об’єкта на довкілля.

Паралельно будується новий термінальний комплекс з піковою пропускною здатністю до 1000 пасажирів на годину.

У Херсоні та Вінниці необхідна реконструкція злітно-посадкової смуги, а у Рівному – руліжної доріжки та перону.

Також потрібно встановити світлосигнальне та радіотехнічне обладнання, привести периметрове огородження у відповідність до вимог авіаційної безпеки.

За словами Криклія, розвиток регіональних аеропортів та внутрішніх перевезень з самого початку визначені як пріоритети відомства на найближчі роки.

«Авіація найбільше постраждала від коронакризи, але з часом обсяги перевезень відновляться. І ми готуємо регіональні аеропорти до активної роботи», – додав очільник Міністерства.

«Зараз визначаємось з джерелами фінансування. Наша стратегія передбачає роботи з модернізації 5-6 аеропортів щорічно залежно від обсягів фінансування. Тому в планах на 2022-й – Чернівці, Суми, Полтава і Черкаси. Так, щоб за декілька років більшість регіональних аеропортів в Україні працювали», – додав Криклій.

Крім цього, міністр подякував місцевій владі Запоріжжя, яка власними силами модернізувала аеропорт і в цьому році відкрила новий пасажирський термінал.

Нагадаємо: авіаційна галузь України у порівнянні з 2019 роком впала втричі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті