Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Ракета SpaceX здійснила успішний запуск на орбіту розвідувального супутника США

Ракета SpaceX здійснила успішний запуск на орбіту розвідувального супутника США

Вага супутника досягає семи тонн

Ракета SpaceX здійснила успішний запуск на орбіту розвідувального супутника США
фото SpaceX

Важка ракета-носій Falcon 9 в суботу успішно стартувала на орбіту з секретним супутником NROL-108 Національного управління військово-космічної розвідки США (NRO), повідомила компанія-оператор SpaceX, передає Інтерфакс.

Запуск триступеневої ракети було здійснено о 09:00 за часом Східного узбережжя США (17:00 за Києвом) зі стартового комплексу LC-39А на космодромі на мисі Канаверал у Флориді.

Про цілі, орбіті, розмірі та інших характеристиках американського супутника NROL-108, вага якого досягає семи тонн, офіційно не повідомляється. Місія та можливості супутників даного типу суворо засекречені. За наявними даними, він призначений для радіоелектронної розвідки.

Перший багаторазовий ступінь ракети-носія Falcon 9, яка використовується вже п'ятий раз для запуску, через 8 хвилин 15 секунд після старту здійснила керовану вертикальну посадку на майданчик космодрому.

Крім того, рятувальні судна компанії SpaceX повинні будуть впіймати в надводні мережі або виловити з Атлантики дві стулки головного обтічника ракети, які будуть спускатися на парашутах.

Нагадаємо, за кілька днів до цього прототип ракети Starship розбився при посадці: він піднявся на висоту близько 12 192 м. Випробування були успішними до останнього моменту, коли ракета Starship вибухнула при ударі під час спроби приземлитися.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті