Проти Zoom почали розслідування щодо спотворення інформації про протести на площі Тяньаньмень
Співробітник з Китаю блокував відеоконференції і міг передавати інформацію владі КНР

Влада США почала розслідування проти співробітника американського сервісу онлайн-конференцій Zoom, що проживає в Китаї. Прокурори не розкрили назву компанії в релізі, але вона опублікувала підтвердження цьому самостійно, передає TJournal.
18 грудня американський суд видав ордер на арешт колишнього співробітника Zoom Синьцзяна Цзіня. Відомостей про його затримання поки що немає. Йому пред'явили звинувачення в тому, що він навмисно переривав цьогорічні онлайн-конференції, присвячені подіям на площі Тяньаньмень 1989 року, а також передавав китайській владі персональні дані користувачів-учасників цих зустрічей. Це розцінили як змову з метою міжнародного цькування.
Перевірка на цей момент тривала кілька місяців, а обвинуваченому тепер загрожує до 10 років позбавлення волі.
Цзінь переривав конференції за запитом представників Комуністичної партії Китаю, і таких зустрічей набралося мінімум чотири, йдеться у висновку. Зустрічі пройшли в травні і червні цього року. За даними американської влади, співробітник Zoom використовував отримані дані для атак на дисидентів і активістів як в Китаї, так і за його межами.
Зі скарги випливає, що Цзінь і його спільники створювали фейкові електронні пошти і акаунти в Zoom з іменами китайських політичних дисидентів, щоб сфабрикувати докази проти них. Вони ставили на аватарки зображення, пов'язані з порнографією або терористичними угрупованнями (наприклад, з ІДІЛ), заходили в онлайн-конференції і потім скаржилися в підтримку на заборонений контент.
Zoom у відповідь офіційно заявив, що підтримує дії США щодо «захисту американських інтересів від іноземного втручання» і співпрацює з Міністерством юстиції у цій справі.
Компанія вже звільнила співробітника за порушення внутрішньої політики, а його спільників відправила у відпустку до завершення розслідування. При цьому Zoom зазначив, що у нього немає ніяких доказів, чи будь-які дані його користувачів були передані уряду Китаю.
Під подіями на площі Тяньаньмень мається на увазі серія акцій студентів в Пекіні в 1989 році проти тоталітаризму. Армія Китаю придушила протести із застосуванням зброї і бронетехніки. За даними уряду цієї країни, загинули не більше 200 демонстрантів, але за іншими оцінками, жертвами стали до 10 000 осіб. Китай регулярно цензурує обговорення тих подій в інтернеті.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].