НБУ надав 9,27 млрд грн рефінансування п'яти банкам

НБУ надав 9,27 млрд грн рефінансування п'яти банкам

Кредит видано на 84 дні під 6%

НБУ надав 9,27 млрд грн рефінансування п'яти банкам
Фото: pixabay.com

Національний банк України (НБУ) 18 грудня 2020 року надав рефінансування п'яти банкам на загальну суму 9,267 млрд грн. Про це повідомляється на сайті НБУ.

18 грудня 2020 відбувся кількісний тендер з рефінансування банків строком до 84 днів, за результатами якого задоволено заявки 5-ти банків на суму 9 266,6 млн грн за процентною ставкою у розмірі 6,00% річних.

НБУ 11 грудня надав рефінансування 11 банкам на загальну суму 11 млрд грн.

Як пояснює Mind, рефінансування є однією з причин ослаблення гривні й збільшення попиту на валюту.

«Другий чинник – відбувається стрімкий ріст довгострокового рефінансування банків: за період з 30 квітня, коли НБУ запустив програму підтримки ліквідності банків, було надано позик на суму 73,4 млрд грн, у тому числі на термін до п’яти років – 37,4 млрд грн. При цьому в останній місяць таке кредитування пришвидшилося – з 30 жовтня НБУ передав банкам за цією програмою кошти в обсязі 33,9 млрд грн», – пише Mind, зазначаючи, що попередній досвід використання цього інструменту приводить до пришвидшення інфляції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло