Попит на валюту зростає через зростання обсягів тіньової економіки

Попит на валюту зростає через зростання обсягів тіньової економіки

Серед інших причин – гучні заяви політиків про необхідність емісійних стимулів для економіки й рефінансування боргу

Попит на валюту зростає через зростання обсягів тіньової економіки
Фото: pixabay

Попит на валюту зростає через погіршування очікувань населення й бізнесу та через збільшення готівки поза банками на 26,4% від початку поточного року, пояснює Mind.

«Впевненість в рівні майбутніх доходів руйнується через очікуваний локдаун, погіршення податкових умов, зниження довіри до виконання бюджету та перспектив збереження макроекономічної стабільності. За таких обставин українці скорочують свої видатки на купівлю товарів та послуг, а зекономлені кошти хеджують через купівлю готівкової валюти.

Рух у цьому напрямі підігріває наближення 1 січня, після якого мінімальна зарплата зросте з 5 000 до 6 000 грн, а також плани з розширення соціальних видатків», – зазначається в аналізі.

Серед інших причин – гучні заяви політиків про необхідність емісійних стимулів для економіки й рефінансування боргу.

Також населення очікує пришвидшення інфляції через заяву голови уряду про вірогідне запозичення до 15 грудня 50-60 млрд грн на внутрішньому ринку та близько $1 млрд на зовнішньому.

«Другий чинник – відбувається стрімкий ріст довгострокового рефінансування банків: за період з 30 квітня, коли НБУ запустив програму підтримки ліквідності банків, було надано позик на суму 73,4 млрд грн, у тому числі на термін до п’яти років – 37,4 млрд грн. При цьому в останній місяць таке кредитування пришвидшилося – з 30 жовтня НБУ передав банкам за цією програмою кошти в обсязі 33,9 млрд грн», – пише Mind, зазначаючи, що попередній досвід використання цього інструменту приводить до пришвидшення інфляції.

Видання пояснює, що збільшення готівкових коштів поза банками за січень-жовтень на 26,4% може свідчити про тінізацію економіки, якій також властива доларизація. 

Нагадаємо, долар впав до світових валют до мінімумів за кілька років.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло