Учасники іранської ядерної угоди радо приймуть назад США
Глава МЗС ФРН переконаний, що залишився єдиний шанс врятувати угоду

За словами міністра закордонних справ Німеччини Хайко Мааса, ядерна угода з Іраном залишається «найкращим інструментом» для вирішення суперечки щодо ядерної програми Тегерана. Як повідомляє Bloomberg, він додав, що учасники угоди готові вітати повернення США під адміністрацією Джо Байдена.
Як відомо, президент Дональд Трамп вивів США з угоди та відновив санкції проти Ірану. З того часу, за словами Мааса, угода перебуває в «низхідній спіралі», підживлюючись тиском Вашингтона і порушенням умов Іраном.
Однак він наголосив на тому, що залишилося «останнє вікно», щоб врятувати угоду. Після віртуальних переговорів у понеділок Маас і його колеги з Франції, Великобританії, Китаю, Росії та Ірану, а також глава зовнішньополітичного відомства Європейського союзу виступили із заявою, в якій відзначили «перспективи повернення США».
«Тепер нам потрібно дивитися вперед, і в найближчі тижні і місяці ми вирішимо, чи можна зберегти угоду», – сказав Маас. Він додав, що тепер сторонам угоди треба «знайти довгострокове рішення багаторічної суперечки про ядерну програму Ірану шляхом переговорів».
Джейк Салліван, кандидат обраного президента Байдена на посаду радника з національної безпеки, в цьому місяці висловив стриманий оптимізм з приводу відновлення ядерної угоди. Він підкреслив, що будь-який прогрес у справі збереження або навіть розширення угоди буде залежати від міжнародного співробітництва. Салліван сказав, що мета Байдена – змусити Іран «повернутися до дотримання» угоди, і що як тільки це буде досягнуто, можуть початися нові переговори з інших питань.
Нагадаємо: раніше цього місяця парламент Ірану попередньо схвалив проєкт закону, який може покласти край інспекціям його ядерних об'єктів до початку наступного року.
До цього Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), заявило, що Іран продовжує порушувати ядерну угоду зі світовими державами, досягнуту у 2015 році. Станом на 2 листопада іранські запаси низькозбагаченого урану в 12 разів перевищили кількість, передбачену угодою.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].