Захворіло у світі
95,051,894
Померло у світі
2,031,599
Вилікувалось у світі
52,352,854
Захворіло в Україні
1,163,716
Померло в Україні
20,869
Вилікувалось в Україні
871,196
Іран просуває закон, який може покласти край ядерним інспекціям

Іран просуває закон, який може покласти край ядерним інспекціям

Іранська сторона збирається обмежити перевірки з боку міжнародних спостерігачів, якщо США не знімуть санкції

Іран просуває закон, який може покласти край ядерним інспекціям
фото www.flickr.com/photos/129215397@N03/16381310621

Парламент Ірану попередньо схвалив проєкт закону, який може покласти край інспекціям його ядерних об'єктів до початку наступного року. Як повідомляє Bloomberg, цей крок ще більше послабить відданість країни ядерній угоді.

Перевірки з боку міжнародних спостерігачів будуть обмежені, якщо американські санкції проти нафтового та банківського сектору не будуть скасовані протягом трьох місяців після схвалення законопроєкту. Пропозиція все ще потребує остаточного затвердження парламентом і Радою вартових.

Як відомо, відповідно до Спільного всеосяжного плану дій, укладеного у 2015 році, Іран погодився надати інспекторам Організації Об'єднаних Націй доступ до атомних об'єктів.

Новий законопроєкт також дозволить Ірану збільшити запаси урану, збагаченого до 20%, який потім може бути очищений до збройового матеріалу в найкоротші терміни.

Нагадаємо: обраний президент США Джо Байден заявив, що має намір приєднатися до угоди, з якої президент Дональд Трамп вийшов два роки тому.

Між тим, головний представник США по Ірану Елліот Амбрамс заявив, що адміністрація Трампа запланувала посилення санкцій проти Ірану в останні місяці свого перебування при владі. Він також закликав новообраного президента Джо Байдена продовжувати використовувати важелі впливу, щоб домогтися угоди, яка скоротить регіональні та ядерні загрози, які надходять від Ісламської республіки.

Раніше Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ), заявило, що Іран продовжує порушувати ядерну угоду зі світовими державами, досягнуту у 2015 році. Станом на 2 листопада іранські запаси низькозбагаченого урану в 12 разів перевищили кількість, передбачену угодою.

Як повідомлялось, на початку року Іран оголосив про остаточний вихід з ядерних домовленостей по Спільному всеосяжному плану дій (СВПД) по своїй атомній програмі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті