«Датагруп» купує оператора «Воля»

«Датагруп» купує оператора «Воля»

Придбання відбудеться за повної підтримки Horizon Capital

«Датагруп» купує оператора «Воля»
Фото: volia.com

«Датагруп» оголосила, що досягла домовленості про придбання в Україні 100% групи компаній Volia за повної підтримки фонду EEGF II Horizon Capital. Угода підлягає офіційному схваленню з боку регуляторних органів. Про це йдеться в пресрелізі компанії.

«Візія об'єднання цих двох компаній, кожною з яких володіє фонд прямого інвестування, була давньою мрією Horizon Capital і «Датагруп». Ми раді реалізувати можливості, що виникають у результаті злиття двох компаній, які доповнюють одна одну. Як «Датагруп», так і Volia працюють у дуже фрагментованих галузях, що історично означало обмежений інтерес інвесторів і відповідний обсяг інвестицій. Масштаб має дуже велике значення, коли йдеться про телекомунікаційну інфраструктуру, щоб відповідати вимогам зростаючої діджиталізації країни, а це потребує значних капіталовкладень для модернізації та розширення як мережі доступу, так і національної оптоволоконної інфраструктури», – прокоментувала цю угоду Олена Кошарна, засновник та головний виконавчий директор Horizon Capital.

Очікується, що після злиття бізнес приноситиме понад $130 млн виручки.

«Ринок фіксованого широкосмугового доступу до мережі Інтернет в Україні надзвичайно роздроблений, оскільки в країні працює понад 5 000 постачальників цієї послуги. Ця велика фрагментація не дозволяє більшості гравців підтримувати високий рівень інвестицій, необхідний для постійного впровадження нових технологій, що є критичним у сучасному цифровому світі. Злиття компаній «Датагруп» та Volia дозволить нам створити операційну синергію, інвестувати в модернізацію наших мереж, продовжувати надавати високоякісні послуги нашим клієнтам та відкриє більше можливостей для наших співробітників. Кожна компанія обслуговує різні сегменти ринку: «Датагруп» є лідером B2B-сегмента, лише 15 % доходів якої приносить B2C, тоді як Volia – лідер у сегменті B2C, що отримує менш ніж 5 % своїх доходів від B2B-клієнтів. Після інтеграції об'єднаний бізнес генеруватиме понад $130 млн виручки та $50 млн EBITDA з одним із найнижчих коефіцієнтів заборгованості серед великих телекомунікаційних компаній у регіоні Центральної та Східної Європи», – заявив Михайло Шелемба генеральний директор та акціонер «Датагруп»

Крім того, у компаніях очікують, що угода сприятиме впровадженню нових технологій на базі об'єднаної платформи.

«Злиття дозволить нам впровадити нові технології, поліпшити стандарти корпоративного управління та зробити вагомий внесок на шляху України до діджиталізації та подолання цифрового розриву. Це безпрограшний варіант для всіх – компанії «Воля», «Датагруп» та України, – оскільки високі темпи зростання та операційна ефективність принесуть більше податків та переваг суспільству. Більш того, ця угода сприятиме впровадженню урядової ініціативи з досягнення світового лідерства у наданні високоякісних цифрових послуг для наших громадян», – прокоментував Антон Дзюбенко, генеральний директор компанії Volia.

Сума угоди поки не розголошується. На думку кількох опитаних Mind учасників ринку й експертів, вона коливається в межах $46-90 млн. Раніше в ЗМІ називався великий діапазон вартості активу: від $50 млн до $200 млн. 

«Судячи з того, що говорять на ринку, сума трохи нижче $50 млн», – зазначає голова наглядової ради «Октава Капітал» Олександр Кардаков. Міноритарний акціонер Volia, співвласник групи компаній «Ланет» Віктор Мазур повідомив виданню, що за даними балансу за 2019 рік, ринкова ціна активу – близько $90 млн.

«Але фінішна вартість особисто мені не відома. Мені як акціонеру поки не надійшло жодної пропозиції й документів з параметрами угоди. Також не знаю, як проходив тендер і чи був він зовсім», –  говорить Мазур.

Інше джерело на умовах анонімності повідомив Mind, що конкурс був. У ньому брали участь два потенційні покупці. «З чуток, «Датагруп»перебила пропозицію «Vodafone Україна», запропонувавши на $2 млн більше. Після інтеграції Volia в структуру «Датагруп» об'єднаний актив Horizon Capital хоче продати «червоному» мобільному оператору », – вважає експерт.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло