«Британський штам» коронавірусу в Україні не реєстрували – ЦГЗ

«Британський штам» коронавірусу в Україні не реєстрували – ЦГЗ

Українська лабораторна мережа здатна виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від його штамів

«Британський штам» коронавірусу в Україні не реєстрували – ЦГЗ
Фото: Artem Podrez/Pexels

В. о. генерального директора Центру громадського здоров’я (ЦГЗ) України Ігор Кузін зазначив, що уся державна лабораторна мережа України забезпечена необхідним обладнанням та здатна виявити SARS-CoV-2 у пацієнтів незалежно від його штамів. «Британський штам» в Україні не реєстрували. Про це повідомляється на сайті ЦГЗ.

«Наразі вже зареєстровано 12 000 мутацій геному коронавірусу, і всі вони коректно визначаються тест-системами, які використовують в Україні. Ще на початку пандемії, за рекомендацією ВООЗ, ми почали й продовжуємо використовувати тест-системи, які визначають РНК вірусу за кількома фрагментами його геному. Вірус зазнає мутацій, усі ці форми досліджують і наразі відсутні повідомлення про істотні зміни його геному, котрі мали б істотне клінічне або діагностичне значення. Україна як партнер світової мережі епіднагляду надає на секвенування і зразки коронавірусу наших пацієнтів. Так званий «британський штам» у нас не реєстрували», – говорить Ігор Кузін.

Він також пояснює, що поява нового штаму жодним чином не пов’язана зі стартом вакцинальної кампанії у Великій Британії.

«По-перше, цей штам зареєстрували до початку програми вакцинації від коронавірусу і вже дослідили. По-друге, наприклад, у ПАР, де виявлено коронавірус зі схожою мутацією до британського, але котрий взагалі з останнім не пов’язаний, вакцинальна кампанія ще не розпочата – але там також був зареєстрований ще один новий штам», – каже очільник ЦГЗ.

Також важливо зазначити, що дані, пов’язані з цими штамами SARS-CoV-2 наразі не вказують на тяжчий перебіг або зростання смертності. Але ними дійсно починають частіше інфікуватися люди до 60 років, у яких рідше розвиваються важкі симптоми.

«Таке зростання вірулентності (заразності) спричинено мутацією шип-подібного протеїну коронавірусу, котрим він зв’язується з клітинами людини, і такий варіант швидше поширюється від людини до людини», – пояснив Ігор Кузін.

Нагадаємо: в Україні за добу зафіксували 8 513 випадків інфікування COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті