Росія розширить санкції проти ЄС у відповідь на «список Навального»

Росія розширить санкції проти ЄС у відповідь на «список Навального»

Під заборону в'їжджати в Росію можуть потрапити чиновники з апаратів Меркель і Макрона

Росія розширить санкції проти ЄС у відповідь на «список Навального»
фото DR

У російський список санкцій у зв'язку з отруєнням Олексія Навального можуть бути внесені 10 високопоставлених представників Німеччини, Франції та Швеції, з'ясував «Коммерсант». За даними видання, під санкції можуть потрапити:

  • представники керівництва відомства федерального канцлера Німеччини;
  • представники кабінету президента Франції;
  • два заступники глави Міноборони Німеччини;
  • представники Міноборони Франції;
  • керівництво лабораторій, які брали участь в аналізі проб Олексія Навального.

Цим особам, зокрема, буде заборонено в'їзд в Росію.

Раніше у вівторок глав диппредставництв Німеччини, Франції та Швеції викликали в російське МЗС. Там їм вручили вербальну ноту, проінформувавши про розширення російського списку санкцій. Згідно із заявою міністерства, рішення про розширення санкцій було продиктовано недостатнім сприянням трьох країн в розслідуванні отруєння Навального, а в список увійшли особи, причетні «до нагнітання антиросійської санкційної активності в рамках ЄС».

«Вважаємо категорично неприйнятним прийняття Європейським союзом з подачі його провідних держав-членів незаконних обмежувальних заходів щодо ряду наших співвітчизників під приводом їх уявної причетності до інциденту з російським громадянином А. Навальним», – наголошується в заяві МЗС.

Раніше, 15 жовтня, Євросоюз в зв'язку з отруєнням Навального ввів санкції проти шести росіян. У список потрапили перший заступник голови адміністрації Кремля Сергій Кирієнко, директор ФСБ Олександр Бортніков, начальник управління адміністрації з внутрішньої політики Андрій Ярин, заступники міністра оборони Павло Попов і Олексій Криворучко, а також повноважний представник президента в Сибірському федеральному окрузі Сергій Меняйло. Крім того, в список було включено Російський державний науково-дослідний інститут органічної хімії і технологій. Санкції передбачають заборону на вʼїзд і заморожування активів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті