Колективний імунітет до COVID-19 малоймовірно з’явиться до кінця 2021 року – ВООЗ

Колективний імунітет до COVID-19 малоймовірно з’явиться до кінця 2021 року – ВООЗ

В організації закликали населення не втрачати пильність. Потрібно більше часу, щоб вакцинувати велику частину населення

Колективний імунітет до COVID-19 малоймовірно з’явиться до кінця 2021 року – ВООЗ
фото unsplash.com

Світ має продовжувати зберігати пильність протягом наступних шести місяців, поки вакцина від коронавірусу не буде повноцінно розгорнута і перш ніж велика частина населення отримає свої щеплення. Про це телеканалу CNBC повідомила головна наукова співробітниця Всесвітньої організації охорони здоров'я Сумья Свамінатан.

«Ми збираємося наблизитися до початку кінця, ми бачимо світло в кінці тунелю, – сказала Свамінатан. – Тим не менше, нам ще належить пройти тунель, і наступні кілька місяців будуть дуже критичними».

Число підтверджених випадків COVID-19 продовжує рости тривожними темпами: згідно з офіційними даними, число випадків зараження у світі перевищило 78 млн.

Свамінатан сказала, що вакцини спочатку захистять дуже невелику групу найбільш вразливих людей, і пройдуть місяці, перш ніж буде покрита решта населення.

«Цей процес займе до кінця 2021 року, аж поки ми не почнемо бачити деякий рівень імунітету населення в деяких країнах, – сказала вона. – Ми повинні проявляти пильність, ми повинні робити все, що ми можемо, щоб зменшити передачу і шанси людей захворіти».

«Хоча ми можемо сподіватися – звичайно, до кінця наступного року – на набагато кращу картину, я думаю, що наступні кілька місяців будуть важкими», – додала Свамінатан.

Окремо вона говорила про новий штам вірусу, який нещодавно був виявлений у Британії. Представниця ВООЗ наголосила, що це незвично, тому що у коронавірусу велика кількість мутацій, а цей відокремився від середнього штаму.

«Ще більше непокоїть те, що у нього близько восьми мутацій в області білка шипа», – додала вона.

Спайковий білок вірусу чіпляється за рецептори, виявлені на поверхні клітин людини в дихальних шляхах, або за рецептор ACE2 в разі COVID-19. Мутації були виявлені в тій частині білка, яка зв'язується з рецепторами дихальних шляхів.

«Ймовірно, це причина того, що цей вірус, здається, має перевагу в зараженні людей, він, здається, передається більш ефективно, він, здається, заражає дітей, у яких менше цих рецепторів», – сказала вона.

У примітці ВООЗ йдеться, що цей штам може «швидше поширюватися», але наразі недостатньо «інформації», щоб визначити, чи вплинуть мутації на тяжкість захворювання, реакцію антитіл або ефективність вакцини.

Нагадаємо: нове дослідження вказало, що нещодавно виявлений у Великобританії новий штам коронавірусу здатний швидше передаватися дітям, тому вони можуть стати найбільш вразливою категорією населення, яка сильніше за інших схильна до зараження новим штамом.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло