Капіталізація Xiaomi перевищила $100 млрд

Капіталізація Xiaomi перевищила $100 млрд

Показники компанії зросли завдяки високим продажам смартфонів у грудні

Капіталізація Xiaomi перевищила $100 млрд
фото DR

Засновник і голова Xiaomi Лей Цзюнь має привід для святкування: ринкова вартість його компанії нарешті перевищила $100 млрд. Саме цієї позначки китайській Xiaomi не вдалося досягнути в 2018 році в ході первинного розміщення своїх акцій на біржі, пише DailyComm з посиланням на Bloomberg.

23 грудня на торгах в Гонконгу акції Xiaomi піднімалися в ціні більш ніж на 9%, в результаті чого ринкова капіталізація компанії подолала знакову позначку в $100 млрд.

За наявною інформацією, IPO компанії на Гонконгській фондовій біржі пройшло за ціною $2,17 за акцію. Зважаючи на це, ринкова капіталізація Xiaomi була оцінена лише в $54 млрд – майже вдвічі меншу суму, ніж розраховували отримати в самій компанії.

З моменту виходу Xiaomi на біржу в липні 2018 роки її акції торгувалися нижче початкової ціни, але в серпні 2020 року справи пішли на користь китайського виробника смартфонів.

Після того, як Xiaomi включили в гонконгський індекс Hang Seng Index, її акції подорожчали більш ніж удвічі. У грудні, на тлі високих показників продажів під час фестивалю онлайн-шопінгу Double 12 котирування Xiaomi додали ще 20%.

З огляду на фінансові успіхи компанії, оглядачі очікують подальше зміцнення акцій Xiaomi. В кінці листопада китайський виробник відзвітував про найвищу квартальну виручку за два роки. За підсумками третьої чверті 2020 року, продажі у Xiaomi виросли на 34,5% і досягли $11 млрд. При цьому чистий прибуток піднявся більш ніж на 90%, до $740 млн.

Нагадаємо, Xiaomi запланувала залучити $4 млрд через розміщення конвертованих бондів і акцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті