Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
60 000 ФОПів вже зареєстрували «касові апарати у смартфоні» – Гетманцев

60 000 ФОПів вже зареєстрували «касові апарати у смартфоні» – Гетманцев

Через них вже видали до 100 мільйонів чеків

60 000 ФОПів вже зареєстрували «касові апарати у смартфоні» – Гетманцев
фото: photo.unian.ua

За майже п’ять місяців роботи в Україні програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО) 60 000 фізичних осіб-підприємців (ФОП) зареєстрували «касові апарати у смартфоні».Про це повідомив депутат від «Слуги народу», голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Щодо програмного РРО, то я вам скажу просто – це програма, звичайний додаток до телефону, який ти можеш звантажити з сайту податкової (Державної податкової служби – ред.). На кшталт додатку «Дія». Встановити на смартфон і через смартфон, через камеру проводити облік усіх операцій, які є. Це безоплатно. Це вже працює з 1 серпня. З 1 серпня вже близько 60 000 зареєстрованих таких програмних РРО», – розповів Гетманцев.

Він переконує, що реєстрація транзакція через смартфон є зручною, доступною, не потребує для підприємців додаткових витрат.

«У мене інформація десь 3 тижні тому – більш ніж 80 мільйонів, я думаю, що вже ми до 100 мільйонів підходимо чеків, які видані через ось такі смартфони», – сказав Гетманцев.

Він вважає, що це «працює нормально», і нічого складного в обліку цих операцій ФОПом немає.

«Ніяких додаткових витрат немає. Ніяких бухгалтерів, ІТішників не треба наймати. Так само, як не наймають їх за кордоном, в інших країнах. Але працювати «вбілу» – це наш обов’язок. Ми з вами подорожуємо Європою, наприклад. Ми бачимо ті сервіси державні, які там надають», – заявив Гетманцев.

Нагадаємо: з 1 серпня 2020 року українські підприємці можуть замість традиційних касових апаратів (реєстраторів розрахункових операцій – РРО) застосовувати програмні касові апарати (програмні РРО). Програмний РРО від податкової можна звантажити на смартфон, комп’ютер або інший пристрій, який має операційну систему Android чи Windows і під’єднаний до інтернету. Застосунок можна використовувати як касовий апарат.

Критики обов’язкової фіскалізації бізнесу фізичних осіб-підприємців, зокрема, представники руху #SaveФОП стверджують, що проблема безкоштовних РРО – нібито обмеженість кількості позицій, які можна занести в «касовий апарат у смартфоні».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті