Англомовна «Вікіпедія» оприлюднила топ статей за 2020 рік

Англомовна «Вікіпедія» оприлюднила топ статей за 2020 рік

Рейтинги кількох попередніх років складалися майже повністю зі статей про популярну культуру, проте, цьогоріч перша десятка змінилася

Англомовна «Вікіпедія» оприлюднила топ статей за 2020 рік
фото: depositphotos.com

Фонд «Вікімедіа» оприлюднив традиційну добірку 25-ти найпопулярніших статей англійської «Вікіпедії» у 2020 році. Про це повідомляє «Інтерфакс».

Рейтинги кількох попередніх років складалися майже повністю зі статей про популярну культуру: нові фільми та серіали, виконавці головних ролей. Однак 2020 рік був незвичним у багатьох вимірах. Тому рейтинг найпопулярніших статей також змінився – популярна культура залишилася, але з’явилися дві нові теми, які стали актуальними через світові події.

Англомовна «Вікіпедія» оприлюднила топ статей за 2020 рік

Перша з них – пандемія COVID-19. Стаття про пандемію очолила рейтинг, отримавши понад 83 мільйони переглядів із початку січня (тоді вона ще називалася «Спалах пневмонії у Китаї 2019-2020»). Ще шість позицій у топ-25 пов’язані із коронавірусом – як-то статті про пандемію COVID-19 у США та Індії (19 мільйонів та 18 мільйонів переглядів відповідно) чи стаття про пандемію іспанського грипу, з якою часто порівнюють теперішню (її переглянули 22 мільйони разів).

Друга тема – політика США, зокрема цьогорічні президентські вибори. Другою за популярністю стала стаття про Дональда Трампа (55 мільйонів переглядів), до топ-5 увійшли статті про обрану віцепрезидентку Камалу Гарріс і обраного президента Джо Байдена (38 мільйонів і 34 мільйони відповідно).

Ще кілька статей на тему американської політики увійшли до топ-25 – зокрема, статті про вибори 2020 року і вибори 2016 року, а також «Колегія виборників США». 18 мільйонів переглядів отримала стаття про конспірологічну теорію QAnon, яка була в центрі багатьох політичних дискусій цього року.

Популярна культура та селебріті втратили позиції, але зберегли місця в рейтингу. Завдяки серіалу «Корона» від Netflix до топ-25 увійшли статті про королеву Єлизавету II та її сестру принцесу Маргарет (ще три статті про членів королівської родини Британії потрапили до топ-40). Серіал «Останній танець», який розповідає про баскетболіста Майкла Джордана, приніс понад 20 мільйонів переглядів статті про нього у Вікіпедії та 14-те місце в рейтингу.

На 20-му місці із 17 мільйонами переглядів фільм «Паразити» – цьогорічний переможець «Оскару». Також до топ-25 увійшли статті про трьох знаменитостей, які померли у 2020 році – американського баскетболіста Кобі Браянта, індійського актора Сушанта Сінгха Раджпута та американського актора Чедвіка Боузмана.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті