Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт

Очікується, що збільшення вантажних перевезень річкою допоможе вберегти від руйнування автошляхи

Президент підписав закон про внутрішній водний транспорт
Президент України Володимир Зеленський
Фото: president.gov.ua

Президент Володимир Зеленський підписав Закон «Про внутрішній водний транспорт», ухвалений парламентом 3 грудня. Про це повідомляє пресслужба глави держави.

Документ визначає правові, економічні та організаційні засади діяльності внутрішнього водного транспорту.

«Закон урегульовує відносини в галузі судноплавства на внутрішніх водних шляхах України. Зокрема встановлюються умови роботи внутрішнього водного транспорту, використання внутрішніх водних шляхів та їхніх берегових смуг для судноплавства», – йдеться у повідомленні.

Також законом унормовується питання майна, що затонуло на внутрішніх водних шляхах, відповідальності судновласників за порушення законодавства про внутрішній водний транспорт тощо.

«В Україні лише 1% вантажних перевезень здійснювався річками, хоча це найдешевший і найбільш екологічний спосіб доставки вантажів у світі. Після набрання чинності цим законом у нашій державі з’явиться конкурентний ринок річкових перевезень вантажів. За підрахунками Міністерства інфраструктури, це дасть змогу збільшити вантажопотік до 30 млн т на рік та створити економічний ефект для держави в обсязі близько 13-16 млрд грн щороку», – підкреслили в ОП.

Очікується, що збільшення вантажних перевезень річкою допоможе вберегти від руйнування автошляхи та заощадити державні кошти на ремонті дорожнього покриття.

В ОП додали, що реалізація норм цього закону сприятиме розвитку берегової інфраструктури українських річок, покращенню стану річкового господарства, розвитку на конкурентних засадах ринку послуг у сфері внутрішнього водного транспорту та залученню інвестицій, переорієнтації вантажопотоків на екологічний та економічний річковий транспорт тощо.

Нагадаємо, 3 грудня Рада ухвалила закон про внутрішній водний транспорт. Очікується, що закон дасть змогу збільшити обсяг вантажоперевезень упродовж 3-5 років до 30 млн тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті