Boeing погодилась виплатити понад $2,5 млрд через авіакатастрофи з 737 Max

Boeing погодилась виплатити понад $2,5 млрд через авіакатастрофи з 737 Max

В результаті авіатрощ в Ефіопії та Індонезії загинуло 346 осіб

Boeing погодилась виплатити понад $2,5 млрд через авіакатастрофи з 737 Max
фото www.flickr.com/photos/ant-1458/45873764632

Американський уряд заявив, що Boeing погодився виплатити понад $2,5 млрд в межах судового врегулювання з Міністерством юстиції у зв'язку з катастрофами з 737 Max. Як повідомляє NYT, після здійснення виплат справу проти авіабудівельного концерну буде закрито.

Польоти літаків 737 Max були припинені після двох авіакатастроф – в Індонезії 29 жовтня 2018 року і в Ефіопії 10 березня 2019 року, в яких загинуло 346 осіб. Ці дві авіатрощі серйозно підірвали колись бездоганну репутацію Boeing і завдали шкоди її відносинам з авіакомпаніями і авіаційними регулюючими органами по всьому світу. Зрештою компанія звільнила свого генерального директора, і скандал обійшовся їй в мільярди доларів у вигляді штрафів, виплат і втрачених замовлень. Вважається, що їх причиною став збій в роботі системи MCAS, що відповідає за кут нахилу носа лайнера.

В межах угоди Boeing планує заснувати фонд в розмірі $500 млн для виплати компенсації сім'ям загиблих і виплати штрафу в розмірі майже$244 млн доларів. Компанія також виплатить $1,77 млрд в якості компенсації своїм клієнтам-авіакомпаніям, які не змогли використати або прийняти поставки Max.

У 2020 році Boeing втратив понад 1000 замовлень на літаки, в основному на моделі Max.

Нагадаємо: у грудні минулого року один з найбільших світових авіаперевізників American Airlines відновив експлуатацію літаків Boeing 737 MAX, яка перервалася майже на півтора роки після двох авіакатастроф.

Першою компанією, що відновила польоти Boeing 737 MAX стала бразильська Gol, 10 грудня ця машина виконала рейс із Сан-Паулу в Порту-Алегрі на півдні Бразилії.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло