Захворіло у світі
141,372,323
Померло у світі
3,025,557
Вилікувалось у світі
120,068,828
Захворіло в Україні
1,946,510
Померло в Україні
39,786
Вилікувалось в Україні
1,482,079
Тихановська розповіла про нову Конституцію Білорусі та коли її буде прийнято

Тихановська розповіла про нову Конституцію Білорусі та коли її буде прийнято

Проєкт Конституції, над яким працює Лукашенко, вона назвала «маніпулятивним»

Тихановська розповіла про нову Конституцію Білорусі та коли її буде прийнято
фото www.flickr.com/photos/40330688@N07/37722580514

Лідер білоруської опозиції Світлана Тихановська заявила, що нові вибори і народний референдум по новій Конституції повинні пройти до кінця 2021 року «і без Лукашенка».

«У Білорусі може бути прийнята тільки одна нова Конституція – народна. Писати і обговорювати її буде народ. А людина, що опустилася до терору щодо білорусів, ніякого відношення до головного закону країни не має», – написала вона у своєму Telegram-каналі.

Як повідомляє TUT.BY, до цього Лукашенко в інтерв'ю програмі «Дійові особи з Наіль Аскер-заде» на телеканалі «Росія 1» заявив, що проєкт нової Конституції Білорусі може бути готовий до кінця 2021 року. Його долю люди вирішать на референдумі.

«Думаю, що протягом року ми зможемо розробити проєкт нової Конституції, – розповів він. – І думаю, що до кінця наступного року проєкт нової Конституції буде готовий. І тоді на референдумі люди визначать, бути нової Конституції чи не бути».

При цьому він відмовився «відкрити завісу таємниці» щодо того, які нововведення передбачається внести до Конституції.

«Ні, я не можу зараз її відкрити, тому що до кінця не сформовані основні пропозиції щодо зміни. Це по-перше, – сказав Лукашенко. – По-друге, я позначав деякі: про перерозподіл повноважень, про партійне будівництво. Це політичні питання. В економіці ми залишимо пропозицію, щоб у нас була соціально орієнтована держава».

Тихановська назвала проєкт Лукашенка «маніпулятивним», який має на меті вчергове обдурити народ і виграти час для себе.

«Лукашенко дуже старається переконати нас, ніби Білорусь з ним може повернутися до якогось спокійного і процвітаючого життя. Так він намагається продати нам стабільність з зашморгом на шиї», – наголосила вона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті