Ексглава Airbus приєднався до стартапу з випуску аеротаксі Lilium

Ексглава Airbus приєднався до стартапу з випуску аеротаксі Lilium

Том Ендерс сім років керував Airbus, перш ніж піти у відставку в 2019 році

Ексглава Airbus приєднався до стартапу з випуску аеротаксі Lilium
Том Ендерс
фото www.flickr.com/photos/digro/33554683248

Колишній гендиректор Airbus Том Ендерс до ради директорів німецького стартапу Lilium, повідомляє Bloomberg.

Ендерс, ветеран галузі з майже тридцятирічним досвідом роботи, провів сім років біля керма авіабудівної компанії Airbus, перш ніж піти у відставку в 2019 році. Lilium вразив його своєю орієнтацією на далекі польоти з використанням чистої енергії, сильних партнерів і тісних відносин з Агентство авіаційної безпеки ЄС.

Lilium була заснована в 2015 році і націлена на використання повністю електричних п'ятимісних літаючих таксі, які злітають і приземляються вертикально. Експериментальний зразок Lilium Jet вперше злетів у травні 2019 року. Компанія стала «єдинорогом» (стартап вартістю $1 млрд і більше) після того, як в минулому році залучила $275 млн в межах двох раундів інвестування, включаючи Tencent Holdings Ltd., Atomico і пізніше Baillie. Gifford & Co.

Кліматична криза тисне на всю галузь, яка змушена переходити на більш чисті види палива та обмежувати вуглецевий слід, даючи стартапам рідкісну перевагу перед визнаними аерокосмічними компаніями.

У свою чергу, досвід таких людей, як Ендерс, вселяє в нові компанії необхідну довіру – від відносин з постачальниками до відносин з регулюючими органами, а також до залучення додаткового капіталу.

П'ятимісний Lilium Jet оснащений двома статичними крилами, на яких розташовані 36 електричних пропелерів, що повертаються: 12 на передньому крилі і 24 на задньому. Їхня сумарна потужність складає 1500 к. с. Стільки потрібно для набору висоти і приземлення, а під час польоту в крейсерському режимі аеромобілю вистачить і 10% цієї потужності.

За твердженням виробника, Lilium Jet зможе на одному заряді літати на відстань до 300 км, розвиваючи швидкість до 300 км/год. Згідно з планами Lilium, її повітряні таксі будуть повністю готові до використання до 2025 року, і їхні послуги можна буде замовляти через додаток у смартфоні.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті