Китайська вакцина CoronaVac показала ефективність на 50,4%, - дослідження в Бразилії
У грудні українська влада оголосила про укладення угоди на поставку 1,8 млн доз вакцини компанії Sinovac Biotech (CoronaVac)

Вакцина проти COVID-19, розроблена китайською компанією Sinovac Biotech, в ході бразильських випробувань показала ефективність лише на 50,4%, що ледь відповідає пороговому значенню для схвалення регулюючих органів. Як повідомляє CNBC, цей показник є значно нижчим за спочатку заявлений рівня ефективності.
Бразилія першою завершила пізні випробування вакцини CoronaVac.
Державний інститут Бутантан піддався критиці з боку вчених і експертів в області охорони здоров'я за непрозорість публікації даних випробувань. Повідомляється, що інститут тричі відкладав публікацію результатів випробувань – у чому він звинувачував положення про конфіденційність в своєму контракті з Sinovac – і на минулому тижні оголосив часткові дані, які показали рівень ефективності, який пізніше був переглянутий.
Минулого тижня Бутантан заявив, що ефективність CoronaVac серед добровольців з легкими і важкими інфекціями склала 78%. Однак на цьому тижні інститут заявив, що загальний рівень ефективності впав до 50,4%, якщо включити «дуже легкі» випадки, які не потребують медичної допомоги.
Для порівняння, вакцини проти COVID від Pfizer-BioNTech і Moderna показали ефективність близько 95% на пізніх стадіях випробувань.
Британський регулятор збереться наприкінці цього тижня, щоб вирішити чи схвалювати цю вакцину для використання. Крім Бразилії, ще низка країн, що розвиваються, включаючи Туреччину та Індонезію, також проводять випробування CoronaVac.
Індонезія в понеділок, 11 січня, схвалила CoronaVac для екстреного використання. Вона стала першою країною за межами КНР, яка це зробила, після того, як проміжні дані пізніх випробувань показали, що ефективність CoronaVac склала 65,3%. Тим часом турецькі дослідники заявили, що їх проміжний аналіз показав ефективність вакцини на 91,25%, повідомило минулого місяця агентство Reuters.
Експерти заявили, що немає нічого незвичайного в тому, що диференціальні випробування вакцини демонструють різні показники ефективності. Але уривчасті публікації даних випробувань CoronaVac можуть посилити скептицизм і підірвати довіру до вакцини, вважають вони.
Як повідомлялося, 30 грудня українська влада оголосила про укладення угоди на поставку 1,8 млн доз вакцини Sinovac Biotech (CoronaVac). Йдеться про закупівлю за ціною 504 грн за дозу.
Україна використовуватиме вакцину Sinovac Biotech насамперед для захисту тих громадян, які мають критичний ризик інфікування, та тих, хто виконує критичні функції у боротьбі з пандемією. Щеплення буде безкоштовним.
Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко на початку року заявив, що якщо китайська вакцина проти коронавірусу Sinovac Biotech, яку вже замовила Україна, не пройде завершальний етап клінічних випробувань, всі сплачені кошти Україні повернуть.
Раніше Mind повідомляв, що європейська вакцина потрапить до України в найкращому випадку в кінці весни. Мова йде про символічну партію, скоріше за все, гіршої якості.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].