Захворіло у світі
176,446,731
Померло у світі
3,811,528
Вилікувалось у світі
160,417,038
Захворіло в Україні
2,223,558
Померло в Україні
51,679
Вилікувалось в Україні
2,127,337
Ціни на СПГ ростуть швидше, ніж біткойн

Ціни на СПГ ростуть швидше, ніж біткойн

Орієнтир цін в Північній Азії виріс в 18 разів за менше ніж дев'ять місяців

Ціни на СПГ ростуть швидше, ніж біткойн
фото www.flickr.com/photos/ice15/4225660572

Після декількох років нарощування експортних потужностей і найму трейдерів виробники зрідженого природного газу (СПГ) і товарні торгові доми вхопилися за безпрецедентний стрибок цін на паливо.

Як повідомляє Bloomberg, поєднання різкого похолодання в Азії, перебоїв в поставках і перевантаження портів підняло спотові ціни на СПГ до раніше непередбачених висот. Орієнтир цін в Північній Азії виріс в 18 разів за менше ніж дев'ять місяців, перевершивши інші товари – навіть біткойн.

Переможцями в цьому ралі стали Exxon Mobil, яка минулого тижня продала вантаж Японії за рекордну суму в $130 млн, і Total, яка у вівторок отримала $126 млн в результаті продажу вантажу компанії Trafigura Group. Інші виробники, такі як Royal Dutch Shell і Cheniere Energy, також користуються можливістю для розвантаження партій, не прив'язаних до довгострокових контрактів на поставку.

Тим часом власники танкерів для СПГ отримують рекордні фрахтові ставки. Це ралі є важливою віхою в еволюції світового ринку СПГ. У боротьбі за судна щоденні фрахтові ставки піднялися до небаченого раніше рівня в $350 000 в день

Спотові ціни на СПГ в Азії продовжують історичне ралі на тлі холодної зимової погоди і обмеженої пропозиції. У квітні спотові ціни в Північній Азії впали майже до нуля. У вівторок, 12 січня, еталонний показник перевищив $30 за мільйон британських термальних одиниць, що стало найвищим показником з моменту початку оцінки S & P Global Platts у 2009 році.

«Влітку були докази того, що попит може бути високим цієї зими, але я не думаю, що хтось міг припустити, як сукупний ефект декількох різних факторів вплине на ринок», – сказав Девід Томас, незалежний радник і колишній глава СПГ в Vitol . Безумовно, СПГ, що торгується на спотовій основі, становить лише частину спільного ринку. Велика частина палива поставляється за довгостроковими контрактами, які часто прив'язані до цін на сиру нафту. І ніхто не очікує, що поточні спотові рівні для СПГ зберігатимуться нескінченно: паливо з постачанням в березні продається вже удвічі дешевше, ніж в лютому.

 «Ми вважаємо, що в міру того, як ринок подолає ці проблеми, ціни повернуться до норми», – сказав Калпеш Патель, співкерівник підрозділу СПГ в Gunvor. За словами трейдерів, на цей час обмеженість ринку – приємна новина для виробників, у яких є додаткові обсяги, таких як проєкт «Ямал СПГ» в російській Арктиці і завод «Сахалін-2» під керуванням ПАТ «Газпром».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті