Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа

Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа

Трамп став першим президентом в історії, проти якого починали процедуру імпічменту двічі, тепер його доля в руках Сенату

Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа
Дональд Трамп
фото foter.com

Палата представників Конгресу США проголосувала за те, щоб оголосити імпічмент президенту країни Дональда Трампа. Як повідомляє DW, за імпічмент проголосували 232 члени Палати представників, проти – 197, ще п'ятеро утрималися.

Відповідна резолюція проти Трампа прийнята за підбурювання натовпу прихильників до нападу на будівлю Капітолію 6 січня.

Після затвердження процедури імпічменту Палатою представників справу буде направлено до Сенату. Для обвинувального вердикту там необхідні 67 голосів сенаторів із 100. Ця планка не була досягнута жодного разу в історії, в тому числі за першого імпічменту Трампа.

За словами лідера сенатської більшості Мітча Макконнелла, Сенат не встигне проголосувати з цього питання до закінчення терміну Трампа 20 січня, проте він може бути розглянутий і пізніше. Також Сенат може заборонити Трампу претендувати на державні посади, це унеможливить його висунення на виборах президента у 2024 році.

Нагадаємо: перший імпічмент Дональду Трампу демократи оголосили в 2019 році. По-перше, президента звинуватили в перевищенні повноважень через блокування виплат військової допомоги Україні на суму в $391 млн. На їхню думку, затримуючи допомогу, президент намагався змусити українську владу почати розслідування проти демократа Джо Байдена, син якого працював в українській компанії Burisma Holdings. По-друге, демократи звинуватили Трампа в перешкоджанні Конгресу розслідувати епізод, пов'язаний з блокуванням військової допомоги.

Трамп і його соратники всі звинувачення заперечували. Рішення президента заморозити військову допомогу вони пов'язали з занепокоєнням про високий рівень корупції в Україні.

В лютому 2020 року в  результаті голосування в Сенаті Трампа було виправдано за обома статтями імпічменту – «Зловживання владою» і «Перешкоджання роботі Конгресу». 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті