Захворіло у світі
98,782,736
Померло у світі
2,121,681
Вилікувалось у світі
54,482,189
Захворіло в Україні
1,191,812
Померло в Україні
21,861
Вилікувалось в Україні
947,514
Тепер і у США: вчені виявили ще два нові «американські» штами коронавірусу

Тепер і у США: вчені виявили ще два нові «американські» штами коронавірусу

Як і «британський» штам, вони поширюються швидше, тобто є більш заразними

Тепер і у США: вчені виявили ще два нові «американські» штами коронавірусу
фото foter.com

Вчені з Університету штату Огайо виявили новий варіант SARS-Cov-2, вірусу, що викликає COVID-19.

На сайті навчального закладу повідомляється, що новий варіант несе в собі мутацію, ідентичну штаму в Великобританії, але, швидше за все, він виник в штамі вірусу, вже присутньому в США. Дослідники також розповідають про еволюцію іншого «американського» штаму, який отримав три інші генні мутації, які раніше не спостерігалися разом у SARS-CoV-2.

Наразі ці результати знаходяться на розгляді для публікації і з'являться в BioRxiv у вигляді препринта. (BioRxiv – це сайт, що надає інтернет-простір і безкоштовно публікує препринти повноцінних статей із біологічних наук).

Як і у випадку з британським штамом, обидві нещодавно виявлені мутації впливають на шипи на поверхні SARS-Cov-2. Шипи дозволяють вірусу прикріплятися до клітин людини і проникати в них. Також, як і в випадку з британським штамом, мутації в «американському» можуть зробити вірус більш заразним, що полегшить передачу вірусу від людини до людини, йдеться в повідомленні.

«Велике питання в тому, чи зроблять ці мутації менш ефективними вакцини і існуючі терапевтичні підходи», – сказав Пітер Молер, співавтор дослідження і головний науковий співробітник Медичного центру Векснера штату Огайо. – На цей час у нас немає даних, щоб вважати, що ці мутації матимуть будь-який вплив на ефективність вакцин, які зараз використовуються».

Він наголосив, що зараз важливо «не дуже гостро реагувати» на новий штам, доки не будуть отримані додаткові дані.

«Нам необхідно зрозуміти вплив мутацій на передачу вірусу, поширеність штаму серед населення і те, чи має він більший вплив на здоров'я людини. Крім того, дуже важливо продовжувати відстежувати еволюцію вірусу, щоб ми могли зрозуміти вплив мутантних форм на розробку як діагностичних, так і терапевтичних засобів. Дуже важливо, щоб ми приймали рішення на основі передових наукових даних», – підкреслив Молер. 

Нагадаємо: Всесвітня організація охорони здоров'я попередила про появу нових штамів коронавірусу COVID-19, пояснивши це високими темпами його поширення.

Раніше цього місяця в Японії виявили ще один новий штам коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті