«Датагруп» після покупки Volia отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг – ІнАУ

«Датагруп» після покупки Volia отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг – ІнАУ

Асоціація закликає АМКУ допустити інших гравців до обговорення заяви про концентрацію

«Датагруп» після покупки Volia отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг – ІнАУ
Фото: fauxels/Pexels

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) закликає Антимонопольний комітет України (АМКУ) розглядати заяви про концентрацію найбільших учасників телекомунікаційного ринку – компаній  «Датагруп» і Volia не за спрощеною процедурою. Про це повідомляється на сайті ІНАУ.

Асоціація вважає за потрібне залучити до розгляду заяви інших учасників ринків, зокрема, операторів, провайдерів, які надають послуги доступу до Інтернету та на інтереси яких можуть вплинути наслідки такої концентрації, в т.ч. ТОВ «мережа Ланет», а також Інтернет Асоціацію України, як суб’єкта, що об’єднує велику кількість учасників телекомунікаційного ринку.

«Компанії груп Датагруп і Volia і на сьогодні мають лідируючі позиції на телекомунікаційних ринках. Проте, на сьогодні, ці компанії є конкурентами, що дозволяє кожній із них проводити власну маркетингову політику. Після концентрації, конкуренція між цими компаніями, звісно, буде відсутня, що дозволить здійснювати єдину конкурентну політику, в т.ч. проти конкурентів», – йдеться у повідомленні.

ІнАУ поділяє позицію «Ланет» та інших учасників асоціації з приводу того, що внаслідок концентрації, новий суб’єкт господарювання отримає можливість контролювати міжоператорський ринок телекомунікаційних послуг.
«А це – надання доступу до інтернету, надання у користування каналів зв’язку, телекомунікаційних мереж та контролювати ринок телекомунікаційних послуг кінцевим користувачам (юридичним та фізичним особам) шляхом встановлення іншим учасникам невигідних умов співпраці, умов у договорах на свої послуги та якими інші учасники телекомунікаційного ринку (оператори, провайдери телекомунікацій) змушені користуватись за відсутності альтернативи (адже існують договірні відносини й пошук нових контрагентів займе значного часу, втрати власних коштів на пошук альтернативних контрагентів, а іноді існує і відсутність альтернативи послугам «Датагруп»)», – заявили в ІнАУ.

Асоціація стверджує, що все це неминуче призведе до здорожчання телекомунікаційних послуг, як для юридичних, так і фізичних осіб, а також надасть можливість новоствореному суб’єкту диктувати умови діяльності на телекомунікаційних ринках для інших учасників.

Нагадаємо: «Датагруп» купує оператора «Воля».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло