Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Технологічна війна Трампа з Китаєм обернулась великою проблемою для автовиробників

Технологічна війна Трампа з Китаєм обернулась великою проблемою для автовиробників

Автовиробникам доводиться закривати складальні лінії через глобальний дефіцит чіпів, який дії Трампа тільки посилюють

Технологічна війна Трампа з Китаєм обернулась великою проблемою для автовиробників
фото www.flickr.com/photos/thomashawk/48314119466

Автовиробники у всьому світі закривають складальні лінії через глобальну нестачу напівпровідників, яка в деяких випадках посилюється діями адміністрації Трампа проти ключових китайських заводів з виробництва мікросхем.

Як повідомляє Reuters, дефіцит, який застав велику частину галузі зненацька і може тривати протягом багатьох місяців, тепер змушує Ford Motor, Subaru і Toyota Motor скорочувати виробництво в США. За межами Сполучених Штатів постраждали також Volkswagen, Nissan Motor і Fiat Chrysler Automobiles.

Проблеми виникли через збіг чинників, оскільки виробники автомобілів конкурують з промисловістю побутової електроніки за поставку мікросхем. Під час пандемії споживачі почали масово купувати ноутбуки, ігрові консолі й іншу електронну продукцію, що призвело до обмеження поставок мікросхем протягом 2020 року.

Агентство зазначає, що принаймні в одному випадку нестача пов'язана з політикою президента Дональда Трампа, спрямованою на скорочення передачі технологій в Китай.

Один з автовиробників переніс виробництво мікросхем з китайської SMIC, на яку в грудні США ввели обмеження, в Taiwan Semiconductor Manufacturing на Тайвані, яка, своєю чергою, була перезавантажена. Постачальник автомобілів підтвердив, що TSMC не може задовольнити попит.

Завод Ford в Кентуккі був змушений зупинити виробництво позашляховика Escape через брак чіпа в гальмівній системі автомобіля. Через нестачу мікросхем простоює також і завод автовиробника в Німеччині.

Reuters зазначає, що ситуація навряд чи швидко покращиться, оскільки всі мікросхеми, будь то ноутбуки або Lexus, починають своє життя у вигляді кремнієвих пластин, на переробку яких потрібно близько 90 днів.

Брак виробничих потужностей і стрімке зростання попиту не дозволили виробникам мікросхем витримати два потрясіння від адміністрації Трампа.

По-перше, Білий дім у вересні заборонив китайському телеком-гіганту Huawei Technologies, чіпи, зроблені з використанням американських технологій. Своєю чергою компанії накопичувала чіпи перед забороною, щоб продовжувати створювати продукти. Окрім того, і конкуренти Huawei, сподіваючись на можливість захопити частку ринку, почали масово скуповувати чіпи.

По-друге, уряд США прийняв правила, що забороняють SMIC використовувати деякі американські інструменти для виготовлення мікросхем, і цей крок спонукав принаймні деяких клієнтів виробника шукати іншу фабрику з виробництва мікросхем через побоювання, що виробництво може бути зупинено.

Як повідомлялось, через глобальну нестачу напівпровідників японський автовиробник Subaru заявив, що скоротить виробництво в цьому місяці «на кілька тисяч» автомобілів на заводах в Японії і США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті