Захворіло у світі
116,872,436
Померло у світі
2,593,931
Вилікувалось у світі
66,149,832
Захворіло в Україні
1,406,800
Померло в Україні
27,128
Вилікувалось в Україні
1,198,254
Суд задовольнив скаргу НБУ щодо банкрутства «Златобанку»

Суд задовольнив скаргу НБУ щодо банкрутства «Златобанку»

Це дає змогу повернути «Златобанк» в управління Фонду гарантування вкладів

Суд задовольнив скаргу НБУ щодо банкрутства 	«Златобанку»
Фото: pixabay.com

Північний апеляційний господарський суд 14 січня 2021 року задовольнив апеляційну скаргу Національного банку та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), скасувавши рішення суду першої інстанції про порушення справи про банкрутство АТ «Златобанк». Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Також апеляційний суд відмовив у порушенні справи про банкрутство АТ «Златобанк».

«Це дає змогу повернути «Златобанк» в управління Фонду гарантування та застосовувати до банку процедури припинення діяльності виключно в порядку, передбаченому Законами України «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», – зазначив начальник відділу правової та судової роботи з проблемними активами юридичного департаменту НБУ Сергій Бойко.

19 червня 2019 року Господарський суд Києва порушив провадження в справі про банкрутство АТ «Златобанк» за заявою кредитора банку. Заяву було прийнято до розгляду, попри те, що, згідно із законодавством України, підкреслюють в НБУ, ліквідація банків може відбуватися виключно в межах процедур, передбачених законом «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб», а не за загальною процедурою банкрутства.

Національний банк оскаржив зазначене рішення суду, адже скасування в судовому порядку рішення про визнання неплатоспроможним та ліквідацію АТ «Златобанк» жодним чином не позбавляє його статусу банку. У будь-якому разі, наголошують у Нацбанку, АТ «Златобанк» як банківська установа має або перебувати під наглядом регулятора (НБУ), або виводитися з ринку Фондом гарантування, а тому не може ліквідуватися в інший спосіб, ніж це визначено Законами України «Про банки і банківську діяльність» та «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті