ФГВФО поділився схемами виведення активів Златобанку (ВІДЕО)
Кредити на 1,4 млрд грн були видані банком взагалі без застави

Кредити на 1,4 млрд грн були видані АТ «Златобанк» взагалі без застави, а частина тих, що були забезпечені заставою, втратили її шляхом укладання менеджментом банку низки угод, що мають ознаки фіктивності, повідомляє Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО).
Про це розповів в прямому ефірі радіопроекту «Ризик без меж» заступник директора – розпорядника ФГВФО Віктор Новіков.
«Загалом, уповноваженою особою Фонду було виявлено нікчемних правочинів на загальну суму 1,1 млрд грн, $4,3 млн та 306 700 євро. Загалом із застави чи іпотеки банку було виведено ліквідного майна більш як на 1,6 млрд грн», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, наслідком такої діяльності керівництва АТ «Златобанк» стало те, що при балансовій вартості активів у 9,5 млрд грн їх реальна вартість, за оцінкою незалежних суб’єктів оціночної діяльності, не перевищила 1,6 млрд грн (у майже 6 разів менше балансової). При цьому загальна сума акцептованих кредиторських вимог до АТ «Златобанк» становить 6,8 млрд грн, а сума гарантованих вкладів, яку Фонд уже виплатив вкладникам (станом на 1 лютого 2019 року), становить 826,3 млн грн.
«Тепер повернення цих коштів Фонду, а також виплати решті кредиторів опинилися під питанням – унаслідок ухвалення Великою Палатою Верховного суду постанови, якою, по суті, визнано неправомірність віднесено АТ «Златобанк» до категорії неплатоспроможних», – повідомив Новіков.
Раніше, щодо зазначеного рішення Верховного Суду від 5 лютого 2019 року висловлював занепокоєння Національний банк, на думку якого наведене рішення породжує правову невизначеність.
Як нагадують у ФГВФО, на момент запровадження тимчасової адміністрації в АТ «Златобанк» обліковувалось понад 360 кредитних договорів більш як на 9,13 млрд грн. За більшістю з них заборгованість на той час уже була прострочена, і станом на 1 січня 2019 року погашено кредитів всього на 137,46 млн грн.
АТ «Златобанк» був визнаний неплатоспроможним відповідним рішенням правління Національного банку України від 13 лютого 2015 року. Наступного дня, 14 лютого 2015 року, у банку запроваджено тимчасову адміністрацію та призначено уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації.
Раніше ФГВФО заявляв, що може лишитись 54 млрд грн активів підконтрольних йому банків через судове оскарження виведення 10 банків з ринку, що мають на балансі зазначені активи.
Крім того, напередодні ФГВФО розкрив схеми виведення активів банку «Михайлівський».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].