Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
Радник Байдена пропонує призупинити санкції проти «Північного потоку 2»

Радник Байдена пропонує призупинити санкції проти «Північного потоку 2»

Бернс заявив, що потрібні «спокійні» переговори між всіма сторонами, Берлін не проти

Радник Байдена пропонує призупинити санкції проти «Північного потоку 2»
фото Nord Stream 2

Дія американських санкцій проти газопроводу «Північний потік-2», як і будівництво проекту, слід призупинити, щоб спокійно провести переговори між США і залученими в проект країнами, вважає радник обраного президента США Джо Байдена Ніколас Бернс. Про це він заявив в інтервʼю газеті Handelsblatt, передає РБК.

«Європейці повинні зупинити будівництво «Північного потоку 2», а американці – призупинити дію санкцій. Це дасть новій адміністрації США можливість конфіденційно і спокійно поговорити з урядом Німеччини та іншими залученими країнами», – сказав Бернс.

До цього в п'ятницю про те, що Німеччина зацікавлена в переговорах з новою адміністрацією США щодо «Північного потоку 2», заявив міністр закордонних справ ФРН Хайко Маас в ході прес-конференції.

«Звісно, ми сильно зацікавлені в обговоренні з новою адміністрацією у Вашингтоні теми «Північного потоку 2», – зазначив міністр.

Він також зазначив, що в грудні, коли приймалося рішення про санкції проти проекту, в Вашингтоні пообіцяли провести консультації на урядовому рівні перед введенням нових обмежень.

«Ми розцінюємо це як позитивне рішення і хочемо, як тільки нова адміністрація почне виконувати свої обов'язки, обговорити цю тему з колегами у Вашингтоні», – підкреслив Маас.

У листопаді джерело Business Insider в дипломатичних колах Німеччини заявило, що є дуже мало підстав очікувати, що Байден зніме санкції з «Північного потоку-2», коли вступить на посаду.

У 2016 році, коли Байден був віце-президентом США за попередньої адміністрації, він заявляв, що «Північний потік 2» – погана угода для Європи.

«Жодна з країн не повинна використовувати енергію в якості зброї», – пояснював він тоді.

Між тим Bloomberg повідомив, що оператор проєкту газопроводу «Північний потік 2» планує завершити капітальне будівництво однієї з двох гілок в першому півріччі 2021 року попри санкції США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті