Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
Глава Moderna заявив, що коронавірус залишиться з нами назавжди

Глава Moderna заявив, що коронавірус залишиться з нами назавжди

Вченим доведеться постійно стежити за появою нових варіантів коронавірусу

Глава Moderna заявив, що коронавірус залишиться з нами назавжди
фото DR

Фахівці з інфекційних захворювань і чиновники від охорони здоров'я попереджають, що коронавірус COVID-19, що став причиною пандемії, стане ендемічним захворюванням, тобто буде супроводжувати людину постійно, хай і не в таких загрозливих масштабах, як зараз. З цією думкою погодився глава компанії Moderna, яка розробила один із варіантів вакцини, пише HighTech Plus.

Стефан Бансель, виконавчий директор фармацевтичної компанії Moderna, поділяє думку своїх колег, які стверджують, що COVID-19 стане ендемічним захворюванням і нікуди не зникне.

 «Нам доведеться жити з цим вірусом, як ми думаємо, вічно», – заявив він під час конференції з охорони здоров'я JPMorgan Healthcare. Медичним працівникам доведеться постійно стежити за появою нових варіантів коронавірусу, щоб вчені могли створювати вакцини для боротьби з ними, додав він.

Тієї ж думки дотримується і головний науковий радник Британії Патрік Валланс. Він серйозно сумнівається в тому, що COVID-19 вдасться викорінити. Швидше за все, вважає він, вірус перетвориться в сезонне захворювання на зразок грипу.

«Уявлення про те, що ковід вийде знищити повсюдно, не вірне, тому що він повернеться», – сказав Валланс на засіданні Стратегічного комітету з національної безпеки в Лондоні.

Зовсім недавно вчені з американського штату Огайо виявили два нові варіанти вірусу, що виникли в Штатах. Один з них швидко став домінуючим штамом у Колумбусі, столиці штату, всього за три тижні кінця грудня – початку січня. До цього були виявлені нові мутації вірусу у Великобританії, Японії та ПАР.

Крім того, в уже 12 країнах виявлено носії нової мутації SARS-CoV-2, яка знижує імунну відповідь більше ніж у 10 разів. Це несприятливий поворот подій, оскільки ця і подібні їй мутації знизять захисну роль вакцинації.

Представники фармацевтичних компаній, які розробили основні види вакцин від коронавірусу, стверджують, що їх препарати здатні впоратися з новими штамами, хоча повної впевненості в цьому в них немає.

Нагадаємо, у ВООЗ спрогнозували, що буде в майбутньому з коронавірусом COVID-19.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті