«Впевнені в собі політичні лідери не бояться конкурентів»: реакція Заходу на затримання Навального
Лідери багатьох країн закликають до введення санкцій протии Росії

Держсекретар США Майк Помпео виступив з рішучим засудженням дій російської влади у зв’язку з затриманням опозиціонера Олексія Навального, передає Голос Америки.
«Сполучені Штати рішуче засуджують рішення Росії заарештувати Олексія Навального. Ми з серйозною стурбованістю відзначаємо, що його затримання є останнім з серії спроб змусити замовкнути Навального та інших діячів опозиції та незалежні голоси, які критикують російську владу», – зазначив держсекретар у заяві.
У Mind з'явився телеграм-канал Mind tweet, де ви першими отримуєте головні новини, що мають вплив на економіку та бізнес. Підпишіться, щоб зберегти ваш час та гроші.
Він вимагає від російського уряду негайно і беззастережно звільними опозиціонера і забезпечити рівні умови для всіх політичних партій і кандидатів, які прагнуть брати участь у виборчому процесі.
«Упевнені в собі політичні лідери не бояться конкуруючих голосів, не здійснюють насильства і не затримують незаконно політичних опонентів», – прокоментував ситуацію Майк Помпео.
Джейк Салліван, майбутній радник з національної безпеки в адміністрації Байдена, закликав негайно звільнити Олексія Навального. У своєму твіті, опублікованому в неділю, Салліван заявив, що «атаки Кремля на Навального – це не просто порушення прав людини, а й образа росіян, які хочуть, щоб їхні голоси були почуті».
До звільнення Навального закликав і сенатор Берні Сандерс, який підкреслив, що США повинні проявляти солідарність з тими, хто бореться з корупцією і працює на благо демократії в усьому світі.
Голова Європейської ради Шарль Мішель назвав затримання Навального «неприйнятним». «Я звертаюся до російської влади з закликом негайно звільнити його», – написав він у Twitter.
З аналогічним закликом звернулося до російської влади МЗС Франції.
«Разом зі своїми європейськими партнерами Франція з максимальною увагою стежить за ситуацією і вимагає негайного звільнення Навального», – підкреслюється в заяві прес-секретаря французького зовнішньополітичного відомства Агнес фон дер Мюль.
Європарламент завтра на пленарному засіданні першим пунктом обговорить ситуацію з Навальним, вказано в його Твіттері.
BREAKING At the initiative of the @EPPGroup, the EP will debate the #Navalny detainment tomorrow, Tuesday, as the first point on the afternoon agenda. The debate will be followed by a resolution. #FreeNavalny
– EPP Group (@EPPGroup) January 18, 2021
Канцлер Німеччини Ангела Меркель закликала звільнити Навального, повідомив представник уряду ФРН Штеффен Зайберт. Він сказав, що Меркель вважає його затримання свавільним і таким, що суперечить правовим нормам.
При цьому він зазначив, що думка влади з приводу газопроводу «Північний потік 2» не змінилася. «Позиція федерального уряду з приводу проекту «Північний потік 2», який є комерційним, була тут неодноразово представлена і не змінилася», – сказав Зайберт.
Звільнити Навального закликав прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький, який назвав затримання політика «спробою залякати демократичну опозицію в Росії» і закликав прийняти «оперативні й недвозначні» заходи у відповідь на рівні ЄС.
Раніше Литва заявила, що вона звернеться до Євросоюзу із закликом негайно ввести нові санкції проти Росії у відповідь на арешт Навального.
«Ми закликаємо Росію негайно звільнити Навального і притягнути до відповідальності винних у замаху на його життя», – заявив міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс.
У заяві литовської сторони, переданій агентству Reuters, йдеться про те, що арешт Навального порушив правозахисні принципи, встановлені Європейською Радою.
Раніше Габріелюс Ландсбергіс написав в Twitter, що сусідні країни-члени ЄС, Латвія і Естонія, також працюватимуть над «введенням обмежувальних заходів» щодо Росії.
Також МЗС України висловило глибоке занепокоєння затриманням опозиціонера Навального.
Як повідомлялося, поліція затримала Навального після прибуття в московський аеропорт в неділю, після того, як він повернувся в Росію з Німеччини вперше після отруєння влітку минулого року.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: editor@mind.ua.