Марченко розповів, як уряд хоче змінити формат співпраці з МВФ

Марченко розповів, як уряд хоче змінити формат співпраці з МВФ

Пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року

Марченко розповів, як уряд хоче змінити формат співпраці з МВФ
Фото: прес-служба Мінфіну

Наразі МВФ надає гроші безпосередньо в бюджет для фінансування дефіциту, в уряді ж хочуть, щоб Фонд виділяв гроші на резерви НБУ або лише надавав технічну допомогу – гарантії, що гроші будуть доступні у випадку надзвичайної ситуації. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю DER STANDARD, повідомляється на сайті Мінфіну.

«МВФ важливий як інституційний кредитор, а не через суми грошей, які він надає. Більшу частину грошей ми позичили на міжнародних фінансових ринках. Однак на поточному етапі розвитку країна потребує допомоги МВФ, і ми робимо все можливе, щоб продовжувати співпрацю та виконувати умови програми. Ми все ще залежатимемо від хороших новин від МВФ у 2021 році, аби продовжувати співпрацювати з ЄС та Світовим банком та позичати гроші на ринку капіталу за прийнятними процентними ставками. Але ми хочемо змінити формат співпраці», – заявив міністр.

Марченко заявив, що пряме фінансування держбюджету має припинитися до 2023 року, аби ми могли позичати гроші на ринкових умовах і знову ставати незалежними відносно своїх запозичень.

Нагадаємо: МВФ оприлюднив графік виплат України на наступні 15 років. У 2021 році Україна має повернути близько $1,7 млрд.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло