Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Джек Ма з’явився на публіці вперше з жовтня

Джек Ма з’явився на публіці вперше з жовтня

Завдяки його появі акції Alibaba почали стрімко зростати

Джек Ма з’явився на публіці вперше з жовтня
Джек Ма
фото www.flickr.com/photos/nfdep/33772634282

Джек Ма вперше з'явився на публіці з того часу, як уряд Китаю почав придушувати його бізнес-імперію майже три місяці тому. Як повідомляє Bloomberg, після того, як він провів відеозустріч із сотнею сільських учителів, акції Alibaba Group Holding стрімко пішли вгору.

На одному відео з заходу, поширеному в інтернеті, можна побачити найвідомішого китайського підприємця, який відвідує початкову школу у своєму рідному місті Ханчжоу. Ма сказав вчителям, що він приділятиме більше часу благодійності, однак і словом не обмовився про своє протистояння з Пекіном.

Компанія Ant підтвердила справжність відео, але відмовилася від подальших коментарів. Акції Alibaba, гіганта електронної комерції, співзасновником якого є Ма, якому належить близько третини Ant, підскочили на 11% в Гонконзі.

Чутки про місцеперебування Ма і його відносини з урядом лідера Сі Цзіньпіна досягли апогею в останні тижні після того, як регулятори наказали Ant переглянути свій бізнес і почали антимонопольне розслідування відносно Alibaba. Влада вдалась до репресивних заходів після жовтневого виступу Ма, в якому він розкритикував китайські регулюючі органи і державних кредиторів.

Сьогоднішній виступ Ма був в зовсім іншому тоні, його слова перегукувались з темами, які підтримує правляча Комуністична партія. Він говорив про важливість відродження сільської місцевості Китаю і скорочення розриву в доходах шляхом заохочення повернення молодих талантів в сільські райони.

«Останнім часом ми з колегами вчимося і думаємо. Ми прийняли тверде рішення присвятити себе благодійній діяльності в галузі освіти, – сказала Ма. – Старанна робота по відродженню сільських районів і загального процвітання – це відповідальність нашого покоління бізнесменів».

Bloomberg зазначає, що хоча точне місцезнаходження Ма залишається невідомим, його поява на публічному форумі може допомогти розвіяти деякі з найбільш жахливих чуток про його долю.

Ма тримався поза увагою громадськості з того часу, як регулюючі органи в листопаді зірвали IPO Ant на $35 млрд, посилили правила в області фінансових технологій і запустили окреме розслідування щодо Alibaba – і все це протягом декількох тижнів.

«Несподіване повернення Джека Ма – настільки ж раптове, як і його попереднє зникнення – ймовірно, є ознакою того, що його відносини з регулюючими органами Пекіна стабілізувалися», – сказав Брок Сильверс, керуючий директор фонду прямих інвестицій Kaiyuan Capital в Гонконзі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті