Захворіло у світі
114,461,199
Померло у світі
2,539,880
Вилікувалось у світі
64,675,787
Захворіло в Україні
1,357,470
Померло в Україні
26,212
Вилікувалось в Україні
1,176,918
Регулятор перевірить енергокомпанії після заяв про нестачу вугілля на ТЕС

Регулятор перевірить енергокомпанії після заяв про нестачу вугілля на ТЕС

НКРЕКП стверджує, що за таких умов вугілля на складах ТЕС вистачить менше ніж на тиждень

Регулятор перевірить енергокомпанії після заяв про нестачу вугілля на ТЕС
фото: pixabay.com

Нацкомісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та компослуг (НКРЕКП) перевірить 5 енергетичних компаній після заяви «Укренерго» 18 січня про критичну нестачу запасів вугілля на ТЕС. Про це йдеться у постанові НКРЕКП.

Позапланові невиїзні перевірки регулятор проводитиме на АТ «ДТЕК ДНІПРОЕНЕРГО», ПАТ «ДОНБАСЕНЕРГО», АТ «ДТЕК ЗАХІДЕНЕРГО», ПАТ «ЦЕНТРЕНЕРГО» та ТОВ «ДТЕК СХІДЕНЕРГО».

В обґрунтуванні до постанови зазначається, що перевірки зумовлені зверненням «Укренерго» та наданням документів, що підтверджують вказані порушення. Так, компанія повідомила про те, що «поставки вугілля не відповідають потребам», а запаси вугілля «майже в п'ять разів нижчі минулорічних – у цей період 2020 року запаси вугілля складали 2375 000 тонн»

«За таких умов вугілля на складах ТЕС при щодобових витратах 70-75 000 тонн вистачить менше ніж на тиждень, що неприпустимо в зимовий період», – йдеться у документі.

«Укренерго» також зазначає, що «загрозою для операційної безпеки енергосистеми є неналежний технічний стан обладнання теплових електростанцій».

Так, регулятор перевірить дотримання вимог щодо необхідних резервів вугілля «з метою забезпечення безпеки постачання електричної енергії згідно із правилами безпеки постачання та відповідними рішеннями центрального органу виконавчої влади».

Нагадаємо: в «Укренерго» заявили про «критичну ситуацію» із запасами вугілля усіх марок на складах ТЕС – станом на 18 січня, його запаси з початку листопада 2020 року зменшились у 5,2 раза до 487,500 тонн.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті