Захворіло у світі
117,164,167
Померло у світі
2,600,504
Вилікувалось у світі
66,375,679
Захворіло в Україні
1,410,061
Померло в Україні
27,204
Вилікувалось в Україні
1,199,229
SpaceX купила 2 нафтові вишки для запуску кораблів Starship

SpaceX купила 2 нафтові вишки для запуску кораблів Starship

Ціна склала $3,5 млн за кожну

SpaceX купила 2 нафтові вишки для запуску кораблів Starship
фото DR

SpaceX передумала проектувати і будувати з нуля спеціальні пускові платформи для запусків з води кораблів Starship. Компанія Ілона Маска знайшла більш бюджетне рішення – купила дві нафтових вишки біля узбережжя Техасу, неподалік від інженерного центру в Бока-Чіка. Вишки у зв’язку з цим перейменували в Деймос і Фобос, в честь двох місяців Марса, пише HighTech Plus.

Влітку минулого року, після проведення першого успішного пілотованого запуску капсули Crew Dragon на МКС, глава SpaceX Ілон Маск поставив перед своїми співробітниками нову пріоритетну мету – розробити багаторазову ракету Starship, здатну доставити на Місяць або Марс сотню осіб. Цей космічний корабель нового покоління повинен стати кульмінацією 18 років зусиль SpaceX, і компанія будує його з безпрецедентною для індустрії швидкістю.

Наприкінці року стало відомо, що Маск планує почати випробування прототипу Starship, задіявши два стартові майданчики комплексу в Бока-Чіка. А тепер SpaceX придбала у збанкрутілої компанії Valaris дві надглибоководні установки для буріння нафтових свердловин по $3,5 млн за кожну.

Операція була здійснена через корпорацію Lone Star Mineral Development, яка розпочала офіційну діяльність у червні 2020 і зареєстрована на ім'я Брета Джонсена, фінансового директора SpaceX.

Влітку минулого року компанія відкрила вакансії для інженерів, які зможуть спроектувати і побудувати для SpaceX плавучий космодром. Відтоді про будь-які роботи в цьому напрямку нічого не було відомо. Тепер, після покупки двох списаних бурових платформ, очевидно, що компанія, мабуть, з фінансових міркувань, передумала створювати плавучі космодроми з нуля і вирішила переобладнати в них бурові.

У серпні минулого року Ілон Маск пояснив, навіщо кораблям Starship потрібні морські платформи. Надважкі ракети Super Heavy, які будуть піднімати цей корабель, створюють занадто багато шуму при старті, тому в довгостроковій перспективі будуть в основному злітати з космопортів у океані.

Також повідомлялося, що Ілон Маск придумав для ракети Super Heavy принципово новий метод посадки.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті