Захворіло у світі
113,459,829
Померло у світі
2,518,393
Вилікувалось у світі
64,026,286
Захворіло в Україні
1,342,016
Померло в Україні
25,893
Вилікувалось в Україні
1,168,321
Ілон Маск придумав для ракети Super Heavy принципово новий метод посадки

Ілон Маск придумав для ракети Super Heavy принципово новий метод посадки

Йдеться про вишку для впіймання перших ступенів

Ілон Маск придумав для ракети Super Heavy принципово новий метод посадки
фото SpaceX

Основна перевага SpaceX перед іншими космічними компаніями – в можливості після зльоту садити на землю ракети Falcon 9, щоб використовувати їх повторно. Для цього апарати зазвичай оснащуються посадочними штангами. Однак для більшої версії Falcon 9 – важкої Super Heavy – Ілон Маск придумав дещо інше: вишку для впіймання перших ступенів, пише TechCrunch, на яке посилається HighTech Plus.

Super Heavy – надважка ракета-носій, яку компанія розробляє в рамках проекту Starship і яка повинна буде піднімати на орбіту цей космічний корабель нового покоління. Суборбітальні випробування прототипу корабля вже ведуться – на початку грудня він виконав політ на 12,5 км, після чого вибухнув від удару об посадочний майданчик.

Економічна вигода від багаторазового використання ракет очевидна, тим більше таких потужних, як Super Heavy. В даному випадку SpaceX має намір знизити витрати не тільки на повторних запусках, а й на зменшенні маси апарату.

Маск розповів про нову ідею в Twitter: «Ми збираємося спробувати впіймати ракету-носій Super Heavy стрілою пускової вежі».

До недоліків такого методу можна віднести складність маневрів, зате, як пояснив Маск, цей підхід не тільки скоротить витрати і масу ракети (можна буде відмовитися від посадкових штанг), а й дозволить розмістити апарат на стартовому майданчику для повторного запуску «менш, ніж за годину».

Ця ідея цілком вписується в плани Маска зі створення величезного флоту повністю багаторазових космічних кораблів, які будуть перевозити пасажирів і вантажі між континентами, доставляти супутники Starlink на орбіту і забезпечувати всім необхідним колоністів на Місяці та Марсі.

Нагадаємо, SpaceX провела успішне випробування прототипу корабля Starship, який полетить на Марс.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті