В Британії розробили план зі створення першого міста з водневим опаленням до 2030 року

В Британії розробили план зі створення першого міста з водневим опаленням до 2030 року

Пілотна воднева програма стартує в північно-східній Англії

В Британії розробили план зі створення першого міста з водневим опаленням до 2030 року
фото: glavcom.ua/img/forall

Оператори газових мереж Великобританії розробили стратегію зі створення першого в Великобританії міста з водневим опаленням до 2030 року.

Як повідомляє Bloomberg, ажіотаж навколо виробництва водню з чистих джерел набирає обертів, оскільки уряди оприлюднюють плани щедрих субсидій для підтримки дорогих і неперевірених в масштабі технологій. ЄС заявив, що планує направити до 470 млрд євро ($570 млрд) на інфраструктуру для виробництва такого палива в найближчі десятиліття.

«Будівництво першого водневого міста в Великобританії – це не просто заміна природного газу, від якого сьогодні залежать більшість наших будинків; мова йде про безпечне і надійне скорочення наших викидів вуглецю », – сказав Кріс Трейн, колишній головний виконавчий директор Cadent Gas і керівник програми Gas Goes Green в Асоціації енергетичних мереж.

В опублікованому плані виокремлюються області, які необхідно перевірити, наприклад, чи витримає така побутова техніка, як обігрівачі та плити, використання чистого палива. В плані також змодельовано, яку частину нової мережі необхідно буде побудувати і скільки буде потрібно водню.

Політика уряду Великобританії зосереджена на забезпеченні зайнятості і скорочення викидів. Надання водню ключової ролі в низьковуглецевій економіці може створити 75 000 робочих місць до 2035 року і 195 000 до 2050 року. До 2032 року п'ять мережевих компаній планують інвестувати 28 мільярдів фунтів ($38 млрд) в водневі проєкти по всій країні.

У плані також викладена робота, необхідна для досягнення інших цілей Великобританії по водню, в тому числі підготовка до 2023 року для подачі до 20% водню в місцеві газові мережі і досягнення мети по виробництву водню в 1 гігават до 2025 року і 5 гігаватів до 2025 року.

Пілотний проєкт реалізуватиметься в одному з сіл на сході Англії, в якому для опалення та приготування їжі буде використовуватися 20% водню.

У стандарті Future Homes Standard говориться, що з 2025 року всі нові будинки у Великобританії повинні будуватися без опалення на викопному паливі.

Нагадаємо: в листопаді минулого року британська електроенергетична і газова комунальна компанія National Grid оголосила про запуск водневого дослідного центру, щоб перевірити, як можна використати газотранспортну мережу Великобританії для транспортування водню для обігріву будинків або для використання в промисловості.

Як повідомлялось, Шотландія першою у світі випробує систему опалення, що працює на «зеленому» водні. Експеримент відбуватиметься в шотландському окрузі Файф у 2022 році. Британський регулятор енергетики, Ofgem, готовий виділити на це 18 млн фунтів, влада Шотландії – ще 6,9 млн фунтів. Початково в експерименті візьмуть  участь 300 будинків, якщо перший етап виявиться успішним, до експерименту долучать ще до 1000.

Раніше повідомлялося, що ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті