ЄСПЛ підтвердив порушення прав людини під час протестів на Майдані

ЄСПЛ підтвердив порушення прав людини під час протестів на Майдані

Оприлюднено рішення стосовно п'яти справ та 38 заявників

ЄСПЛ підтвердив порушення прав людини під час протестів на Майдані
фото: detector.media

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) задовольнив низку позовів, які стосуються численних порушень Європейської конвенції з прав людини з боку української влади під час революційних подій на Майдані у Києві та інших регіонах України. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на оприлюднені 21 січня рішення ЄСПЛ стосовно п'яти справ та 38 заявників.

«Справи стосуються подій щодо протестів на Майдані у Києві та інших містах України. Йдеться про розгін протестувальників, їхні затримання, викрадення активістів та погане поводження з ними, а також пов'язані з цим процесуальні дії», – заявили у ЄСПЛ.

Заявники скаржилися на сутички з правоохоронцями та цивільними особами, підконтрольними поліції, так званими «тітушками», на брутальне поводження з боку поліції, заборону права на протест, необґрунтовані затримання.
Одна справа стосувалася також загибелі людини. Суд встановив, що влада навмисно застосовувала насильство, і що держава є відповідальною за загибель протестувальника.

ЄСПЛ також підтвердив, що затримання були упередженими; влада навмисно намагалася припинити мирні протести, використовуючи насильство та несправедливі затримання.

Суд також відзначив, що такі зловживання з боку влади були частиною загальної стратегії, а розслідування порушень були неефективними.

Зокрема, ЄСПЛ виявив такі численні порушення Європейської конвенції з прав людини: ст. 3 (Заборона тортур, нелюдської поведінки та приниження); ст. 5 (Право на свободу та безпеку); ст. 11 (Свобода зібрань та об’єднань); ст.2 (Право на життя); а також ст. 9 (Повага на приватне та сімейне життя).

Нагадаємо: ЄСПЛ оприлюднив 11 скарг України проти РФ про порушення прав людини у Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті