Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
Проект Loon від Alphabet з роздавання інтернету з повітряних куль закрився

Проект Loon від Alphabet з роздавання інтернету з повітряних куль закрився

Компанії не вдалося знизити витрати настільки, щоб побудувати довгостроковий стійкий бізнес

Проект Loon  від Alphabet з роздавання інтернету з повітряних куль закрився
фото pixabay.com

Компанія Alphabet Inc. відмовилася від проекту Loon щодо роздачі інтернету у важкодоступній місцевості з повітряних куль, повідомив керівник проекту Аластер Вестгарт, передає Інтерфакс.

Він нагадав, що метою проекту було дати доступ до інтернету «останньому мільярду» землян, які живуть у важкодоступних районах. Жителям цих територій було б занадто дорого платити за інтернет, що надається за допомогою звичайних технологій.

Компанія знайшла партнерів, готових брати участь у проекті, але їй не вдалося знайти спосіб знизити витрати настільки, щоб побудувати довгостроковий стійкий бізнес, пояснив Вестгарт. Тому проект вирішили згорнути.

Проект Loon був анонсований в 2013 році. Його розробляла лабораторія Х – підрозділ Alphabet, що спеціалізується на розробці технологій майбутнього.

Нещодавно Alphabet відмовився ще від двох проектів лабораторії X – Makani, який займався створенням енергетичних повітряних зміїв, і Foghorn, націленого на виробництво чистого палива з морської води.

Влітку минулого року Loon почав надавати послуги доступу до інтернету за допомогою повітряних куль у Кенії.

Глава лабораторії X Астро Теллер зазначив, що незважаючи на закриття Loon, компанія створює фонд обсягом $10 млн для підтримки некомерційних організацій і компаній, які займаються розвитком інтернет-зв'язку, підприємництва та освіти в Кенії.

Як повідомлялося, проект Маска Starlink отримає $885 млн від влади США для забезпечення інтернетом сільської місцевості.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті