Захворіло у світі
114,759,938
Померло у світі
2,549,457
Вилікувалось у світі
64,908,996
Захворіло в Україні
1,364,705
Померло в Україні
26,397
Вилікувалось в Україні
1,182,036
AstraZeneca повідомила про проблеми з поставками вакцини в ЄС

AstraZeneca повідомила про проблеми з поставками вакцини в ЄС

За даними Reuters, виробник поставить 31 млн щеплень в ЄС в І кварталі, що на 60% менше, ніж було домовлено

AstraZeneca повідомила про проблеми з поставками вакцини в ЄС
фото www.flickr.com/photos/cheshireeastcouncil/10270311595

Шведсько-британська фармкомпанія AstraZeneca повідомила офіційним особам Європейського Союзу, що скоротить поставки своєї вакцини COVID-19 в блок на 60% до 31 млн доз в І кварталі року через виробничі проблеми.

Як повідомляє Reuters, це стане ще одним ударом по кампанії вакцинації COVID-19 в Європі після того, як Pfizer і BioNTech на цьому тижні сповільнили поставки своєї вакцини в блок, заявивши, що цей крок був необхідний через роботу з нарощування виробництва.

За словами джерела агентства, до березня фармацевтична фірма повинна була доставити близько 80 млн доз в 27 країн-членів. Він зазначив, що AstraZeneca планує почати поставки в ЄС з 15 лютого відповідно до початкових планів.

Компанія підтвердила скорочення поставок, не надавши конкретних подробиць про величину дефіциту.

«Початкові обсяги поставок будуть нижчими, ніж спочатку передбачалося, – йдеться в повідомленні AstraZeneca.

Британський виробник також погодився поставити понад 80 млн доз в ІІ кварталі. У п'ятницю офіційний представник ЄС, який говорив на умовах анонімності, сказав, що компанія не змогла надати оновлені плани поставок на період з квітня по червень через нинішні проблеми з виробництвом.

AstraZeneca заявила офіційним особам ЄС на зустрічі, що скорочення пов'язане з виробничими проблемами на заводі вакцин в Бельгії, яким керує її партнер Novasep.

Уряди ЄС «висловили глибоке невдоволення цим», заявила комісар ЄС з охорони здоров'я Стелла Кіріакідес.

Регулюючий орган ЄС в області лікарських засобів повинен прийняти рішення про затвердження вакцини AstraZeneca 29 січня. Вона вже отримала дозвіл на екстрене використання в Великобританії.

Нагадаємо: ЄС уклав угоду із закупівлі не менше 300 млн доз в AstraZeneca з опціоном на додаткові 100 млн, що є частиною глобальних зобов'язань компанії з постачання понад 3 млрд доз.

Великобританія 4 січня розпочала використання вакцини AstraZeneca і стала першою країною в світі, яка випустила в обіг цей препарат.

Як повідомлялось, прем’єр-міністр Британії Борис Джонсон заявив, що новий штам коронавірусу, виявлений у Великобританії, може бути більш смертоносним за початковий варіант інфекції. При цьому він наголосив, що згідно з наявними даними, вакцини, які використовуються в Великобританії, ефективні проти старих і нових варіантів коронавірусу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті