Захворіло у світі
114,099,454
Померло у світі
2,531,489
Вилікувалось у світі
64,442,231
Захворіло в Україні
1,352,134
Померло в Україні
26,050
Вилікувалось в Україні
1,171,724
У Чехії на знак протесту проти локдауну відкрилися бари й ресторани

У Чехії на знак протесту проти локдауну відкрилися бари й ресторани

Їм загрожує штраф близько 20 000 крон

У Чехії на знак протесту проти локдауну відкрилися бари й ресторани
Фото: pixabay.com

У Чехії в рамках загальної акції протесту проти запроваджених урядом суворих обмежень через пандемію COVID-19 23 січня відкрилися сотні барів і ресторанів. Організатором акції виступила ініціатива Chcipl pes. Про це повідомляє AFP.

«Ми вже давно розчаровані урядом і хочемо показати, що він обрав хибний шлях», – сказав менеджер броварні Malý Janek Іржі Янечек в коментарі агентству новин AFP. «З нас уже досить, та ми вважаємо, що міністрам варто подумати про те, щоб піти зі своїх постів», – додав Янечек, котрий є співзасновником руху Chcipl pes. Раніше цей рух організовував низку масштабних акцій протесту проти запровадженого в країні жорсткого локдауну.

Водночас у пресслужбі Празької мерії розповіли AFP, що за порушення правил відкритим ресторанам загрожує максимальний штраф в розмірі 20 000 крон (близько $932).

У Чехії ще з жовтня минулого року закриті всі ресторани, паби й бари, а також кінотеатри, театри, зоопарки, тренажерні зали й більшість магазинів. Влада дозволила їм відкритися лише на час Різдвяних свят. Чехія, чиє населення становить близько 10,7 vky осіб, належить до тих країн-членів ЄС, що найбільше постраждали від нинішньої пандемії. Натепер у країні зафіксовано близько 930 000 випадків зараження коронавірусом, а також майже 15 300 пов'язаних з коронавірусом смертей. Щодня в Чехії фіксують близько 8 000 нових випадків захворювання.

Нещодавно рух Chcipl pes зареєстрував себе як політичне утворення, чиї члени можуть збиратися в закладах громадського харчування, що вважатимуться звичайним місцем проведення партійних зборів.

Нагадаємо, в оновленому списку країн «червоної» та «зеленої» зон МОЗ України Чехія входить у перелік країн «червоної» зони.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті