Захворіло у світі
115,222,221
Померло у світі
2,560,965
Вилікувалось у світі
65,176,260
Захворіло в Україні
1,374,762
Померло в Україні
26,591
Вилікувалось в Україні
1,186,873
Які тести на COVID-19 можна зробити у Києві?
Реклама

Які тести на COVID-19 можна зробити у Києві?

 

Этот материал также доступен на русском
Які тести на COVID-19 можна зробити у Києві?

Коронавірусна інфекція COVID-19 – це небезпечне вірусне захворювання, що переважно вражає дихальну систему та характеризується високим відсотком важких ускладнень.

Вчасна та якісна діагностика коронавірусної інфекції є потужною зброєю у боротьбі з вірусом, адже допомагає не лише вчасно розпочати лікування, але також сприяє виявленню пацієнтів, що можуть бути носіями вірусу. В такому випадку хворі повинні бути ізольовані від контакту з іншими, аби не поширювати вірус серед людей, що потенційно більш вразливі до цієї інфекції.

Які бувають тести на ковід-19?

Діагностика COVID відбувається шляхом проведення спеціальних тестувань. Є три види тестів на коронавірусну інфекцію:

  • ПЛР-тест на COVID
  • Тест на антиген 
  • Серологічний тест, що виявляє антитіла до вірусу

Який тест на коронавірус у Києві – кращий?

ПЛР та антиген-тест виявляє власне вірус, тоді як ІФА – антитіла (спеціальні частинки, що виробляються в організмі у відповідь на розмноження віруса).

Існує кілька комбінацій при здачі тестів на коронавірус

  1. (ПЛР -, ІФА IgM -, ІФА IgG-) – організм не зустрічався з вірусом
  2. (ПЛР +, ІФА IgM -, ІФА IgG-) – пацієнт інфікований, але імунітет ще не почав працювати
  3. (ПЛР +, ІФА IgM +, ІФА IgG-) – людина хворіє COVID-19 і потребує ізоляції
  4. (ПЛР +, ІФА IgM +, ІФА IgG +) – хвороба в розпалі, почали вироблятись антитіла «пам'яті», які формують довготривалий імунітет
  5. (ПЛР -, ІФА IgM -, ІФА IgG +) – організм поборов вірус і сформував імунітет, пацієнт безпечний для суспільства
  6. (ПЛР -, ІФА IgM -, ІФА IgG-) через час після підтвердженої коронавірусної хвороби) – пацієнт перехворів і безпечний для суспільства, але з якоїсь причини імунітет не сформувався
Які тести на COVID-19 можна зробити у Києві?

Що таке ПЛР-тест на COVID-19?

Це метод молекулярної біології, в основі якого лежить полімеразна ланцюгова реакція, що дозволяє виявити навіть мінімальну кількість генетичного матеріалу вірусу. Для виконання ПЛР тесту на COVID-19 використовують мазки з ротоглотки та носоглотки. Цей метод володіє високою чутливістю, та дає змогу виявити вірус в перші години хвороби. Тривалість виконання тесту коливається від декількох годин до однієї доби, що разом з його точністю робить цей варіант методом вибору  серед тестів на COVID. Важливо також зазначити, що згідно законодавства, тільки негативний ПЛР є підставою для зняття самоізоляції після повернення з-за кордону.

Що таке тест на антиген?

Це експрес-тест, що виявляє спеціальні білкові частинки вірусу – антигени. Як і ПЛР, експрес-тест на антиген до SARS-CoV-2 дозволяє виявити вірус в ранньому періоді захворювання. Перевагою даного методу є швидкість. Отримати результат тестування можна вже через 20 хвилин. Проте потрібно пам’ятати, що ПЛР більш чутливий, отже – більш точний, виключає можливість хибно негативного результату. Тому експрес-тести не рекомендовані при поверненні з-за кордону, при плануванні оперативних втручань та вагітним.

Для чого використовують тест на антитіла?

Антитіла – це спеціальні захисні білки (імуноглобуліни), які виробляються у відповідь на проникнення інфекції. Існує декілька видів антитіл, основними серед яких є IgM та IgG. Саме ці білки визначаються серологічним методом імуноферментного аналізу. ІФА не дозволяє виявити коронавірусну інфекцію на ранніх строках захворювання, адже IgM, що виробляються першими у відповідь на вірус, з’являються в кров’яному руслі лише через декілька днів після появи симптомів. Тому визначення антитіл є методом вибору лише якщо необхідно дізнатись чи хворіла людина на COVID-19 раніше.

Де зробити ПЛР-тест в Києві?

ПЛР тест на коронавірус у Києві можна зробити у сучасній лабораторії МЕДІЛАБС. Наша лабораторія гарантує суворий епідеміологічний контроль, якість забору аналізів та отримання результатів тестування на коронавірусну інфекцію протягом доби.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті