В Індії винайшли спосіб утилізації масок – з них роблять матраци для медзакладів
Цей спосіб допоможе скоротити кількість пластикових відходів, пов’язаних з COVID-19

Інноваційний проект в Індії допомагає вирішити проблему утилізації величезної кількості одноразових масок. Компанія Shayya, що на санскриті означає «ліжко», використовує відходи індійських фабрик з виробництва масок і сплітає з них зробити легкі, дешеві і гігієнічні матраци, повідомляється на сайті WEF.
Індійському модельєру Лакшмі Менону ця ідея спала на думку після того, як побачив дітей, які спали на дорозі серед куп медичного сміття.
«Я дізнався, що компанії, які виробляють одноразові маски, щосили намагаються позбутися відходів, – розповів Менон. – У той час я вже займався виготовленням матраців з тканини, але потім мене прийшла в голову ідея робити їх з відходів ЗІЗ».
Матраци тут в дефіциті, оскільки в Індії, яка посідає одне з перших місць у світі за темпами поширення коронавірусу, відкриваються все нові медичні заклади для ковідних пацієнтів, яким необхідні ліжка.
За словами Менона, матраци Shayya – це ідеальне рішення, оскільки вони дешевші і легше дезінфікуються, ніж звичайні матраци, що використовуються в лікарнях.
Проект також постачає матраци бездомним у притулки.
Крім створення робочих місць для місцевих жителів, проект допомагає довкіллю, повторно використовуючи відходи, які в іншому випадку були б викинуті на сміття.
За даними The Guardian, Індія є другим за величиною виробником ЗІЗ в світі: понад 1000 підприємств виробляють 4,5 млн масок на день.
Величезне зростання кількості одноразових масок, які щодня використовуваних і викидаються під час пандемії COVID-19, посилило занепокоєння з приводу забруднення пластиком.
За даними ООН, близько 75% пластикових відходів ЗІЗ, пов'язаних з COVID-19, потрапить на звалища або в море.
У всьому світі щомісяця використовується 129 млрд масок і 65 млрд перчаток.
Згідно зі звітом British Medical Journal, тільки в Британії в період з лютого по липень 2020 року службам охорони здоров'я та соціального забезпечення було роздано 2,3 млрд одиниць одноразових ЗІЗ.
Дослідження в галузі більш ефективних методів утилізації ЗІЗ тривають, вивчаються такі методи, як переробка сировини – руйнування полімерів на більш дрібні молекули, які можна використовувати для створення нових продуктів – або перетворення в рідке паливо.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].