У 2020 році в Європі вперше виробили більше енергії з відновлювальних джерел, аніж викопних

У 2020 році в Європі вперше виробили більше енергії з відновлювальних джерел, аніж викопних

Наразі вугільні електростанції виробляють тільки 13% електроенергії в Європі

У 2020 році в Європі вперше виробили більше енергії з відновлювальних джерел, аніж викопних
фото: pexels.com

У Європі у 2020 році вперше кількість електрики, яку виробили з відновлювальних джерел (38%), перевищила кількість від паливних джерел (37%). Про це повідомляє «Бабель» з посиланням на звіт аналітичних центрів Ember та Agora Energiewende.

Пʼята частина електроенергії ЄС вже надходила з вітряних і сонячних систем. Найвищий відсоток був зафіксований у Данії (61%), Ірландії (35%), Німеччини (33%) та Іспанії (29%).

Виробництво електроенергії на вугіллі скоротилось вдвічі, якщо порівнювати з 2015 роком. Наразі вугільні електростанції виробляють тільки 13% електроенергії в Європі.

«Швидке зростання вітрової та сонячної енергетики призвело до скорочення використання вугілля. Але це тільки початок, тому що Європа покладається на енергію вітру і сонця не тільки для поступової відмови від вугільної генерації до 2030 року, але і для поетапної відмови від виробництва газу», – розповів провідний аналітик Ember в області електроенергетики Дейв Джонс.

У Європі у 2020 році попит на електроенергію впав на 4% і досяг мінімум у квітні – під час першої хвилі пандемії. Дослідження також показало, що у 2020 році виробництво електроенергії в Європі було на 29% менше, ніж у 2015 році.

Нагадаємо: у грудні 2020 року Євросоюз визначив нову кліматичну ціль – скорочення викидів парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року.

До 2050 року країни мають досягнути кліматичної нейтральності.

Нова мета передбачає комплексну перебудову економіки Європи в усіх секторах. До червня наступного року Брюссель випустить законодавчі пропозиції. Вони стосуватимуться національних цілей щодо скорочення викидів, поновлюваних джерел енергії, стандартів CO2 для автомобілів, оподаткування енергії та лісового господарства.

Раніше повідомлялося, що у 2020 році в Україні у «зелену» енергетику інвестували понад мільярд євро.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло